Wysokie zwycięstwo nad Kujawianką

Wda Świecie – Kujawianka Izbica Kujawska 5-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Januszewski (24.), 1-1 Antas (45.), 2-1 Adamczyk (56.), 3-1 Chruścicki (57.), 4-1 Węgrzyn (80.), 5-1 Majka (90+1)

Żółte kartki: Miziołek, Sobieraj (Kujawianka)

Sędziował: Łukasz Zasada (Włocławek)

Wda: Materna – Słaby, Widz, Kułakowski, Kubiak, Adamczyk, Januszewski (74. Węgrzyn), Majka, Wenerski, Ratkowski, Chruścicki (84. Graczyk)

W meczu piątej kolejki Wda zmierzyła się z Kujawianką Izbica Kujawska. Gospodarze od ataków rozpoczęli spotkanie i już w 5.minucie okazję miał Januszewski, ale jego intencje wyczuł Lasek, golkiper przyjezdnych. W odpowiedzi strzał Zapłackiego wybronił w naszej bramce Materna. W 24. minucie z bocznego sektora w pole karne rywali wbiegł Januszewski i oddał strzał po długim słupku, który zaskoczył bramkarza gości. Chwilę później swojej okazji nie wykorzystał Majka, uderzając obok bramki. W 36. minucie powinno być 2-0, jednak uderzenie z czterech metrów Chruścickiego jakimś cudem wybronił Lasek. W 42.minucie goście ratowali się jeszcze wybiciem piłki sprzed linii bramkowej. W ostatniej akcji pierwszej części gry goście wywalczyli rzut rożny. Po jego wykonaniu w naszym polu karnym powstało spore zamieszanie, w którym najlepiej znalazł się Antas i doprowadził do remisu. Drugą odsłonę mocno mogła otworzyć Wda. Po strzale Ratkowskiego jednak dobrze interweniował Lasek, który sparował uderzenie naszego pomocnika na poprzeczkę. Chwilę później to goście mogli objąć prowadzenie ale Kowalczyk z bliska fatalnie spudłował. W 56.minucie świetna akcję wyprowadziła Wda. Januszewski w końcowej jej fazie wyłożył w polu karnym piłkę Adamczykowi a ten mocnym strzałem pod porzeczkę dał nam prowadzenie. 60 sekund później świecki KS ponownie cieszył się z gola. Tym razem kluczowe podanie do Chruścickiego zanotował Kubiak i ten pierwszy bez problemów skierował piłkę do pustej już bramki gości. Kujawianka próbowała odpowiedzieć także golem i miała ku temu okazję. Konkretnie Kowalczyk, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Materną. Podobnej sytuacji po chwili nie wykorzystał w polu karnym Kujawianki Chruścicki, który strzelił nad bramką. W 80. minucie po dograniu Kubiaka na 4-1 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Węgrzyn. W doliczonym czasie gry gości pogrążył jeszcze Majka i Wda wysoko pokonała Kujawiankę 5-1.