Tylko remis z Liderem

Lider Włocławek - Wda Świecie 2-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Słaby (13. - głową), 1-1 Pikalski (30.), 1-2 Słaby (50. - wolny), 2-2 Miśkowiec (78.)

Żółte kartki: Orlicki, Wojciechowski (Lider) - Słaby, Wenerski, Adamczyk, Żyliński (Wda)

Sędziował: Artur Lubryka (Kalisz)

Wda: Drażdżewski - Słaby, Widz, Góra, Kubiak, Małachowski, Kozłowski (61. Węgrzyn), Adamczyk, Wenerski, Januszewski (71. Żyliński), Chruścicki (84. Skomra)

Borykająca się z kłopotami kadrowymi Wda zmierzyła się dziś z walczącym o utrzymanie Liderem we Włocławku. Początek meczu należał do naszej drużyny czego dowodem była zdobyta bramka już w 13.minucie. Dośrodkowanie w pole karne Januszewskiego na gola strzałem głową zamienił Słaby. W kolejnych minutach Wda przeważała i miała swoje okazje na kolejne bramki, ale ich nie wykorzystała. Lider zaskoczył Świecian w 30.minucie. Podanie Miśkowca trafiło do wychodzącego na czystą pozycję Pikalskiego a ten spokojnie minął bramkarza i umieścił piłkę w świeckiej bramce. Drugą część mecz ponownie nasza drużyna rozpoczęła z rozmachem. Najpierw strzały Januszewskiego i Adamczyka minęły jeszcze świątynię Lidera, ale już uderzenie z 18 metrów Słabego z rzutu wolnego wylądowało w bramce i prowadziliśmy 2-1. Chwilę później okazję mieli gospodarze, jednak uderzenia z bliskiej odległości Dumicza i Miśkowca obronił Drażdżewski. W 76.minucie mogło być po meczu. Chruścicki dostał podanie na czystą pozycję ale świetnie zachował się bramkarz miejscowych i sparował strzał świeckiego napastnika na korner. Lider chwilę później doprowadził do remisu. W zamieszaniu pod naszą bramką najlepiej zachował się Miśkowiec i pokonał Drażdżewskiego. W końcówce oba zespoły chciały powalczyć o pełną pulę ale bliżej zdobycia zwycięskiego gola już w doliczonym czasie gry byli gospodarze. Po strzale jednego z naszych rywali poprzeczka uratowała świecki KS od porażki. W meczu z Liderem dzisiaj oficjalny debiut w naszej drużynie seniorów zanotował 16-letni Krzysztof Skomra (rocznik 2007).