Trzydziesta wygrana w sezonie

Lech Rypin - Wda Świecie 1-3 (0-3)

Bramki: 0-1 Kozłowski (22.), 0-2 Kalitta (28.), 0-3 Majka (35.), 1-3 Śmigrodzki (51.).

Żółte kartki: Baranowski (Lech) - Wenerski, Kalitta (Wda).

Sędziował: Damian Ruczewski (Włocławek).

Wda: Zapała - Wypij, Słaby, Adamczyk, Kubiak, Wenerski, Januszewski (85. Węgrzyn), Ratkowski (90+3. Adametz), Kozłowski (69. Dahms), Kalitta, Majka (69. Rybacki).

Mecz w Rypinie rozpoczął się od kilku groźnych akcji Wdy, jednak na posterunku w bramce rywali był Mateusz Ambrochowicz. Lech odpowiadał głównie strzałami z dalszej odległosći ale mijały one świecką bramkę. W 22.minucie Oskar Januszewski zacentrował na dalszy słupek, gdzie akcję zamknął Szymon Kozłowski i celną główką skierował piłkę do bramki. Sześć minut później Tomasz Adamczyk dośrodkował na głowę Michała Kalitty a ten ładnym uderzeniem pokonał po raz drugi Ambrochowicza. W 35.minucie składny atak Wdy celnym strzałem do bramki zakończył Tymoteusz Majka i było 0-3. W samej końcówce pierwszej połowy swoje szanse mieli gospodarze ale dwukrotnie swoimi umiejętnościami popisał się Łukasz Zapała i wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie meczu tempo nieco spadło jednak nie przeszkodziło to gospodarzom do zdobycia bramki. W 51.minucie Bartłomiej Śmigrodzki idealnie przymierzył przy słupku i pokonał Zapałę. Wda mogła szybko odpowiedzieć ale strzał Majki obronił Ambrochowicz a jego dobitka odbiła się od słupka rypińskiej bramki. Mimo jeszcze kilku okazji żadnej z drużyn nie udało się już znaleźć drogi do siatki rywala i mecz zakończył się kolejną wygraną Wdy, już trzydziestą w tym sezonie.