Gramy dalej w Pucharze

Grom Osie – Wda Świecie 1-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Graczyk (35.), 1-1 Aniszewski (50. – karny), 1-2 Chruścicki (80. – karny), 1-3 Żyliński (90+3)

Żółte kartki: Szymecki, Kolmajer (Grom) – Majka, Adamczyk (Wda)

Czerwona kartka: Rutkowski (75. – Wda, zagranie ręką)

Sędziował: Janusz Pajonkowski (Śliwice)

Wda: Rutkowski – Słaby, Widz (46. Adamczyk), Safian, Frankiewicz (46. Kubiak), Małachowski (46. Ratkowski), Majka, Januszewski, Żyliński, Węgrzyn (68. Chruścicki), Graczyk (75. Czerniakowski).

W meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu bydgoskiego zmierzyliśmy się w Osiu z miejscowym Gromem. W naszym zespole nastąpiło bardzo wiele zmian w wyjściowej jedenastce i szansę gry od pierwszej minuty dostali zawodnicy, którzy występowali w tym sezonie mniej lub wcale w rozgrywkach ligowych. Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę mieli goście, którzy operowali piłką na połowie Gromu. Z tych długo budowanych akcji jednak niewiele groźnego wynikało przed bramką Skorego. Golkiper Osion dopiero poważnie zatrudniony został w 28.minucie po strzale Widza. W 35. minucie w polu karnym rywali najlepiej zachował się Graczyk, który dopadł do odbitej przez bramkarza Gromu piłki i dał nam prowadzenie. Po zmianie stron nieoczekiwanie miejscowi doprowadzili do remisu. W polu karny Wdy Adamczyk nieprzepisowo zaatakował Kolmajera i sędzia wskazał na ,,wapno”. Z jedenastu metrów pewnie trafił Aniszewski i było 1-1. Wda ruszyła do ataków ale w 75.mincuie z kontrą wyszli gospodarze po której strzegący dziś naszej bramki Rutkowski zagrał piłkę ręką po za własnym polem karnym i obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę. Mimo osłabienia Wda w dalszym ciągu atakowała i wreszcie dopięła swego. W 79. minucie wbiegającego w pole karne Kubiaka faulem powstrzymał w obrębie szesnastki Kuzimski i tym razem świecianie mieli rzut karny. Pewnym jego egzekutorem okazał się  Chruścicki i prowadziliśmy 2-1. W doliczonym czasie gry wynik spotkania mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił Żyliński i Wda zwycięstwem 3-1 zameldowała się w kolejnej rundzie pucharu.