Wygrana na boisku lidera

Włocłavia Włocławek - Wda Świecie 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Bollin (34.), 0-2 Chruścicki (65. - karny), 1-2 Kuropatwiński (69. - karny)

Żółte kartki: Kalitta, Behlke, Mamełka, Zaborowski (Włocłavia) - Widz, Słaby, Wenerski (Wda)

Sędziował: Dariusz Orzechowski (Brodnica)

Wda: Materna, Widz, Słaby, Góra, Kubiak (60. Safian), Bollin, Adamczyk, Wenerski, Januszewski (75. Majka), Żyliński, Chruścicki (89. Węgrzyn)

Wda bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z Włocłavią. Od pierwszych minut świecianie posiadali inicjatywę i próbowali zagrażać bramce miejscowych. W 6.minucie bliski szczęścia był Kubiak, ale uderzył obok bramki. Gospodarze do ataków ruszyli w drugim kwadransie. Dwie dogodne sytuacje zmarnował Kalitta. Raz górą był Materna, a drugie jego uderzenie przeszło nad poprzeczką. Chwilę później z dystansu strzelił Ueno, ale ponownie Materna był na posterunku. W 34. minucie dośrodkowanie Góry z rzutu wolnego strzałem głową na bramkę zamienił Bollin i prowadziliśmy we Włocławku. Drugą połowę mogliśmy rozpocząć od kolejnego gola ale Wenerski w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Włocłavia próbowała atakować ale nie potrafiła w tym fragmencie meczu poważnie zagrozić świeckiemu KS. W 63.mincuie Wda wyszła z kontrą po której w idealnej sytuacji znalazł się Chruścicki i został sfaulowany w polu karnym. Prowadzący to spotkanie Pan Orzechowski nie miał wątpliwości i odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Chruścicki i mieliśmy dwie bramki przewagi. W 69.minucie nasz zespół także dopuścił się faulu w obrębie szesnastki i tym razem rzut karny mieli gospodarze. Kuropatwiński również pewnie go wykorzystał i było 1-2 Tym samym Wda stracił pierwszą bramkę w tej rundzie a licznik Materny bez wpuszczonego gola został zatrzymany na 715 minutach. Do końca meczu zespół z Włocławka walczył o zdobycie wyrównującej bramki ale bliżej podwyższenia wyniku była Wda, kiedy to w 80.minucie uderzenie Adamczyka obrońcy gospodarzy wybili z linii bramkowej. W ostatniej (siódmej) minucie doliczonego czasu gry Włocłavia miała jeszcze rzut wolny niemal z linii pola karnego ale strzał rywali został zablokowany a sędzia po tej akcji zakończył mecz. Wda wygrała bardzo ważny pojedynek i do liderujących Chemika i Elany traci już tylko punkt.
Po meczu o kilka słów powiedział nam trener Wdy Krzysztof Utnowski - Do Włocławka jechaliśmy tylko i wyłącznie po trzy punkty. Zespół swoją dobrą grą i ciężką pracą, po raz kolejny doprowadził do sytuacji, że w bezpośrednim pojedynku mogliśmy pokonać i przeskoczyć rywala w ligowej tabeli. I choć wiedzieliśmy, że spotkanie to nie będzie należało do najłatwiejszych jechaliśmy tam zrobić swoje. Zrobiliśmy to. Zdobywamy kolejne trzy punkty. I po małym maratonie (3 mecze w 7 dni) czas na krótki odpoczynek i przygotowania do kolejnego meczu.