Historia Klubu

wda65latWda Świecie założona została dokładnie 8 marca 1957 roku pod nazwą Rzemieślniczy Klub Sportowy Wda Świecie. Od 1960 roku Klub funkcjonował pod nazwą Rzemieślniczy Spółdzielczy Klub Sportowy Start-Wda Świecie, następnie od 20 kwietnia 1966 jako Zakładowy Klub Sportowy Wda Świecie.  1 maja 1991 nadano nazwę Klub Sportowy Wda Świecie, która pozostała niezmienna do dzisiaj.

Zawodnicy sekcji bokserskiej i lekkoatletycznej mogą pochwalić się w historii klubu złotymi medalami mistrzostw Polski, ale także i medalami na arenie mistrzostw Świata czy Europy. Natomiast seniorski zespół Wdy najwyżej w swojej historii grał przez kilkanaście sezonów w III lidze. W dodatku trzykrotnie wywalczył Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto w sezonie 2015/2016 piłkarze naszego klubu dotarli do 1/8 finału Pucharu Polski na arenie krajowej.

Obecnie w naszym klubie funkcjonuje prężnie sześć sekcji sportowych: piłkarska, bokserska, tenisa ziemnego, kolarska, kick-boxingu i lekkoatletyczna. W przeszłości w naszym klubie działały jeszcze między innymi sekcje siatkówki, zapasów, rugby i karate.

WDA ŚWIECIE

Klub z 65-letnią tradycją! Do naszego klubu należą sekcje takich dyscyplin jak piłka nożna, boks, kickboxing, kolarstwo, lekkoatletyka czy tenis ziemny.

• Intro Packman
  • Park wodny