Historia Klubu

wda65latWda Świecie założona została dokładnie 8 marca 1957 roku pod nazwą Rzemieślniczy Klub Sportowy Wda Świecie. Od 1960 roku Klub funkcjonował pod nazwą Rzemieślniczy Spółdzielczy Klub Sportowy Start-Wda Świecie, następnie od 20 kwietnia 1966 jako Zakładowy Klub Sportowy Wda Świecie.  1 maja 1991 nadano nazwę Klub Sportowy Wda Świecie, która pozostała niezmienna do dzisiaj.

Zawodnicy sekcji bokserskiej i lekkoatletycznej mogą pochwalić się w historii klubu złotymi medalami mistrzostw Polski, ale także i medalami na arenie mistrzostw Świata czy Europy. Natomiast seniorski zespół Wdy najwyżej w swojej historii grał przez kilkanaście sezonów w III lidze. W dodatku trzykrotnie wywalczył Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto w sezonie 2015/2016 piłkarze naszego klubu dotarli do 1/8 finału Pucharu Polski na arenie krajowej.

Obecnie w naszym klubie funkcjonuje prężnie sześć sekcji sportowych: piłkarska, bokserska, tenisa ziemnego, kolarska, kick-boxingu i lekkoatletyczna. W przeszłości w naszym klubie działały jeszcze między innymi sekcje siatkówki, zapasów, rugby i karate.

WDA ŚWIECIE

Klub z 65-letnią tradycją! Do naszego klubu należą sekcje takich dyscyplin jak piłka nożna, boks, kickboxing, kolarstwo, lekkoatletyka czy tenis ziemny.

Brązowy Certyfikat PZPN

Szkółka Piłkarska Wda Świecie otrzymała Brązowy Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej i jest jedyną Szkółką w promieniu 20 km, która otrzymała Certyfikat grupy Elite!

• Mondi
  • Park wodny