66 rocznica powstania Klubu!

66 rocznica powstania Klubu!

W dniu dzisiejszym 𝟔𝟔 𝐫𝐨𝐜𝐳𝐧𝐢𝐜𝐞̨ powstania świętuje nasz klub.

W tym dniu chcielibyśmy po krótce przedstawić historię naszego klubu.

Wda Świecie założona została dokładnie 𝟖 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚 𝟏𝟗𝟓𝟕 𝐫𝐨𝐤𝐮 pod nazwą 𝐑𝐳𝐞𝐦𝐢𝐞𝐬́𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐲 𝐖𝐝𝐚 𝐒́𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞. Od 𝟏𝟗𝟔𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮 Klub funkcjonował pod nazwą 𝐑𝐳𝐞𝐦𝐢𝐞𝐬́𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲 𝐒𝐩𝐨́ł𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐜𝐳𝐲 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐲 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭-𝐖𝐝𝐚 𝐒́𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞, następnie od 𝟐𝟎 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 𝟏𝟗𝟔𝟔 jako 𝐙𝐚𝐤ł𝐚𝐝𝐨𝐰𝐲 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐲 𝐖𝐝𝐚 𝐒́𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞. 𝟏 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝟏𝟗𝟗𝟏𝐫. nadano nazwę 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐲 𝐖𝐝𝐚 𝐒́𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞, która pozostała niezmienna do dzisiaj.
Zawodnicy sekcji 𝐛𝐨𝐤𝐬𝐞𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 i 𝐥𝐞𝐤𝐤𝐨𝐚𝐭𝐥𝐞𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣 mogą pochwalić się w historii klubu złotymi 𝐦𝐞𝐝𝐚𝐥𝐚𝐦𝐢 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢, ale także i medalami na arenie 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰 𝐒́𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 czy 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲. Natomiast seniorski zespół Wdy najwyżej w swojej historii grał przez kilkanaście sezonów w 𝐈𝐈𝐈 𝐥𝐢𝐝𝐳𝐞. W dodatku trzykrotnie wywalczył Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto w sezonie 2015/2016 piłkarze naszego klubu dotarli do 𝟏/𝟖 𝐟𝐢𝐧𝐚ł𝐮 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 na arenie krajowej.

Obecnie w naszym klubie funkcjonuje prężnie 𝐬𝐳𝐞𝐬́𝐜́ 𝐬𝐞𝐤𝐜𝐣𝐢 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡: piłkarska, bokserska, tenisa ziemnego, kolarska, kick-boxingu i lekkoatletyczna. W przeszłości w naszym klubie działały jeszcze między innymi sekcje 𝐬𝐢𝐚𝐭𝐤𝐨́𝐰𝐤𝐢, 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐬𝐨́𝐰, 𝐫𝐮𝐠𝐛𝐲 𝐢 𝐤𝐚𝐫𝐚𝐭𝐞. Klub nasz ciągle się rozwija i mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam jeszcze więcej sukcesów sportowych naszych zawodników.

#walczymyrazem

Sponsorzy

Partnerzy

 • Bart packaging
 • Intro Packman
 • Terra
 • Mondi
 • Park wodny
 • Cukiernia Elwa
 • Kemira
 • Pasja
 • Haber
 • TKBud
 • Brus catering
 • Proflex
 • Vistula park
 • Oksir
 • Rekbud
 • Proftools
 • Bar mleczny
 • Eko-wisla
 • Gresta
 • Kar-sur
 • ZUK
 • Dagrasso
 • Papirus bags
 • Celcom
 • Powiat swiecki
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.