Gramy dalej w Pucharze!

Chemik Bydgoszcz - Wda Świecie 0-4 (0-1)

Bramki: 0-1 Jaskólski (10.), 0-2 Kalitta (46.), 0-3 M. Januszewski (64.), 0-4 M. Januszewski (88.).

Żółte kartki: Łęt (Chemik) - Szymański, Zapała (Wda).

Sędziował: Krzysztof Ulatowski (Bydgoszcz).

Wda: Zapała - Wypij, Dziarkowski (80. Kotras), Droż, Szymański, Rybacki (62. M. Januszewski), Kozłowski (62. Bogusiewicz), Cieślik (71. Olszewski), Ratkowski, Jaskólski, Kalitta (71. Węgrzyn).

W kolejnej rundzie rozgrywek okręgowego Pucharu Polski zmierzyliśmy się w Bydgoszczy z miejscowym Chemikiem. Już pierwsza groźna akcja Wdy zakończyła się golem. Ładna zespołowa wymiana piłki przed polem karnym Chemika i dokładne dogranie w szesnastkę wykończył Jay Jaskólski i prowadziliśmy 1-0. W 20. minucie dobrą okazję mieli miejscowi, strzał Jakuba Głowskiego sparował jednak Łuaksz Zapała. W 33.minucie z rzutu wolnego pięknie przymierzył Damian Rybacki, ale golkiper Chemika wraz z pomocą poprzeczki wybronił jego uderzenie. Chwilę później z rzutu wolnego po stronie gospodarzy w poprzeczkę trafił również Marcel Strzyżewski. Druga połowa rozpoczęła się od pięknej bramki Michała Kalitty, który technicznym strzałem ulokował futbolówkę w okienku świątyni gospodarzy. Wda w tej części meczu nie pozwoliła już Chemikowi na stworzenie zagrożenia a sama zdołała strzelić dwie kolejne bramki. W 64.minucie na raty bramkarzy rywali pokonał Mikołaj Januszewski. Tuż przed końcem meczu ten sam zawodnik po raz kolejny znalazł drogę do bramki rywali i ustalił wynik spotkania. Wda zatem pewnie melduje się w 1/8 finału pucharowych rozgrywek. Mecze tej fazy zostaną rozegrane na wiosnę przyszłego roku.