Wda Świecie - Cartusia Kartuzy 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Rybacki (46.), 1-1 Mikuła (69.).

Żółte kartki: Kubiak (Wda) - Nowicki, Nowak, Lengiewicz, Skrzecz (Cartusia).

Czerwona kartka: Lengiewicz (90+1. - za drugą żółtą, Cartusia).

Sędziował: Damian Szczytniewski (Płock)

Widzów; 350.

Wda: Zapała - Słaby, Wypij, Dziarkowski, Kubiak, Nawrocki (86. Kwiryng), Wenerski, Januszewski, Majka (78. Kozłowski), Rybacki (69. Jaskólski), Kalitta (86. Węgrzyn).

W pierwszym meczu rozgrywek betclic III ligi grupy 2 beniaminek ze Świecia zmierzył się z Cartusią Kartuzy. Od pierwszych minut pojedynku oba zespoły grały uważnie w obronie i nie stwarzały sytuacji bramkowych. W 18.minucie bramkarza rywali sprawdził Michał Kalitta. Goście zaatakowali chwilę później i wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Poręba ale jego uderzenie znakomicie wybronił Łukasz Zapała w świeckiej bramce. Kilka minut później ponwnie Zapała uratował gospodarzy przed stratą gola. Wda od mocnego uderzenia rozpoczęła drugą połowę. Akcję skrzydłem zainicjował Mikołaj Dziarkowski, jego dośrodkowanie próbowali wybić obrońcy z Kartuz, jednak piłka trafiła do Damiana Rybackiego, który pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. Chwilę później mogł być już 2-0. Strzał Pawła Słabego jednak z najwyższym trudem wybronił golkiper rywali. W 69. minucie goście wywalczyli piłkę w środkowej strefie boiska i wyprowadzili skuteczną kontrę, którą strzałem z bliska zkończył Mikołaj Mikuła i doprowadził do remisu. W końcówce meczu obie drużyny mogły pokusić się o bramki na wagę wygranej, ale ta sztuka nie udała się żadnej ze stron i mecz zakończył się podziałem punktów.