Przybij piątkę na koniec sezonu z Wdą

Chełminianka Chełmno - Wda Świecie 0-5 (0-2).

Bramki: 0-1 Kalitta (8. - karny), 0-2 Węgrzyn (44.), 0-3 Kalitta (74.), 0-4 Kalitta (77.), 0-5 Droż (82.).

Żółte kartki: M. Węgierek (Chełminianka) - Ratkowski (Wda).

Sędziował: Rafał Podlewski (Żnin).

Wda: Zapała: Słaby, Adamczyk (37. Januszewski), Cieślik, Droż, Madej (79. Kotras), Kozłowski (58. Majka), Kubiak, Ratkowski (79. Waszkowski), Kalitta, Węgrzyn (58. Rybacki).

Przed meczem piłkarze Chełminianki wręczyli puchar naszej drużynie za awans do III ligi. W tym miejscu gorąco dziękujemy Zarządowi i całemu środowisku piłkarskiemu Chełminianki za ten piękny gest i liczymy na szybki Wasz powrót do grona czwartoligowców. Sam mecz od poczatku do końca toczył się pod dyktando Wdy. W 8.minucie faulowany w polu karnym rywali był Jakub Ratkowski a jedenastkę na gola zamienił Michał Kalitta. Drugi gol padł tuż przed przerwą, a jego zdobywcą był Jakub Węgrzyn. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia dołożył najlepszy strzelec Wdy Michał Kalitta, który łącznie w sezonie zdobył 35 bramek. Wynik w 82.minucie ustalił Marcin Droż, który wykorzystał niezdecydowanie chełmińskich defensowrów. Wda odniosła trzydzieste drugie zwycięstwo w sezonie i zanotowała komplet wygranych na wyjazdach. Z rekordowo wysoką liczbą 97 punktów w rozgrywkach zajęła pierwsze miejsce i awansowała z przytupem do III ligi.