Wda wygrała kolejny sparing

Nasz zespół zwyciężył z trzecioligową Unią Janikowo 3-2. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już po kwadransie powinni prowadzić. Miejscowych od utraty gola uratował Bartosz Piotrowski, który obronił rzut karny. Po upływie trzydziestu minut Wda przejęła inicjatywę, ale to goście w tym okresie wyszli na prowadzenie. Strata w bocznym sektorze boiska skończyła się ładnym strzałem Gracjana Goździka i było 0-1. Po przerwie miejscowi wyrównali po uderzeniu z rzutu karnego Bartosza Czerwińskiego. Jedenastka została podyktowana za faul na zawodniku testowanym. Kilka minut później z rzutu rożnego idealnie na głowę Dawida Wietrzykowskiego dośrodkował Maciej Góra i objęliśmy prowadzenia. Wda dalej atakowała i po upływie kolejnych dziesięciu minut prowadziła już 3-1. Gola dla Świecian zdobył zawodnik testowany. Pięć minut przed końcem meczu rozmiary porażki gości zmniejszył Maciej Stefanowicz. Zadowolenia z postawy swojego zespołu nie krył po meczu trener świeckiego KS Mariusz Gralak – ,,wynik jak najbardziej pozytywny, każdy jest w różnym stadium przygotowań do rozgrywek ale wygrana zawsze cieszy bez względu na rangę spotkania”.

Wda Świecie – Unia Janikowo 3-2 (0-1).

Bramki: 0-1 Goździk (15), 1-1 Czerwiński (56. – karny), 2-1 Wietrzykowski (63. – głową), 3-1 zawodnik testowany (73.), 3-2 Stefanowicz (85.).