Trzy punkty jadą do Świecia

Kujawiak Kowal – Wda Świecie 1-3 (1-0).

Bramki: 1-0 Brandt (35.), 1-1 Maliszewski (54.), 1-2 Ratkowski (87.), 1-3 Linkowski (90+4).

Sędziował: Piotr Ciesielski (Włocławek).

Wda (skład wyjściowy): Piotrowski – Frankiewicz, Widz, Gackowski, Kułakowski – Piątkowski, Wietrzykowski, Majka, Maliszewski, Dobrowolski – Ratkowski.

Wda Świecie wygrała kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem podopieczni Mariusza Gralaka pokonali Kujawiaka Kowal. W pierwszej połowie aktywniejsi byli gospodarze. W 10. minucie nad poprzeczką naszej bramki strzelał głową Kaczor. Chwilę później Szymczak także głową uderzył obok bramki. Wda próbowała zagrozić miejscowym kontrami. Po jednej z nich w poprzeczkę strzałem głową trafił Jakub Ratkowski. Miejscowi swoja przewagę udokumentowali golem Jakuba Brandta w 35. minucie i po pierwszej części meczu było 1-0. Po zmianie stron szybko do remisu doprowadził Karol Maliszewski, który wykorzystał złe podanie graczy z Kowala i strzałem zza pola karnego zdobył bramkę. Wda coraz częściej gościła w polu karnym rywali ale Ci dwukrotnie mogli skarcić gości w składnych kontratakach. W końcu świecianie dopięli swego i w 87. minucie niezawodny Ratkowski dał gościom prowadzenie po ładnej akcji i podcince nad bramkarzem z Kowala. W doliczonym czasie gry jeszcze Kujawiaka pogrążył Kamil Linkowski strzelając trzeciego gola dla świeckiego KS.