Protalent w naszym klubie

15 marca w naszym klubie rozpoczął się projekt Protalent dla najzdolniejszych zawodników akademii. Chcemy dać naszej młodzieży możliwość jak największego rozwoju, dlatego postanowiliśmy utworzyć grupy protalent i protalent young. W starszej grupie znajduje się 24 zawodników z roczników 2007-2002. Zawodnicy trenują pod okiem 4 trenerów, a każda formacja na boisku prowadzona jest pod kątem taktyczno-technicznym. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18:00. Grupa Protalent Young to chłopcy z roczników 2011-2008 i liczy ona 18 osób. Treningi prowadzone są pod kątem technicznym pod okiem trzech trenerów.

Podczas tych zajęć zwracamy uwagę na najdrobniejsze detale, aby zawodnicy mogli poprawiać swoje umiejętności. Ułożyliśmy własny plan pracy dla zawodników tych grup.

Pomysł ten spodobał się trenerom, zarządowi oraz sponsorom, więc został wprowadzony w stały grafik naszego klubu.

Uważamy iż, wszystkie kluby w naszym okręgu powinny pracować w podobny sposób, by w jak największym stopniu przyczynić się do rozwoju zawodników, pracować nad ich słabymi i mocnymi stronami. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób z naszej akademii zagrało w zespole Seniorskiej drużyny, co może pozwoliłoby nam wrócić na boiska trzecioligowe. Wielu naszych wychowanków dostało już szansę zagrania w klubach ekstraklasowych przez co uważamy, że każdy kolejny trening, który przygotowaliśmy w ramach zajęć Protalent pomoże wspinać się na wyższe szczeble kariery piłkarskiej.