Porażka mimo prowadzenia

Zawisza Bydgoszcz – Wda Świecie 3-1 (2-1).

Bramki: 0-1 Witucki (6. -samobójcza), 1-1 Brzeziński (23.), 2-1 Sochań (44.), 3-1 Jaskólski (90.).

Sędziował: Dariusz Drozd (Bydgoszcz).

Skład wyjściowy Wdy: Szabłowski – Słaby, Góra, Kułakowski, Ratkowski – Dawid Wietrzykowski, Damian Wietrzykowski, Maliszewski, Czerwiński, Jarantowicz – Ernest.

Wda Świecie znakomicie rozpoczęła mecz z Zawiszą. Pierwszy wypad świecian pod bramkę rywala zakończył się trafieniem samobójczym Jakuba Wituckiego i prowadziliśmy 1-0. Kolejne minuty to przewaga Bydgoszczan, którą w 23. minucie golem wyrównującym udokumentował Adrian Brzeziński. Gospodarze dalej byli zespołem aktywniejszym i tuż przed przerwą po strzale Korneliusza Sochania wyszli na prowadzenie. W 50. minucie po strzale Brzezińskiego piłka trafił w poprzeczkę naszej bramki. W odpowiedzi bliski wyrównania był Olaf Wójtowicz ale trafił w słupek. Chwilę potem piłka znalazła się w siatce Zawiszy ale sędzia wskazał spalonego i wynik nie uległ zmianie. Wda coraz bardziej musiała ryzykować grę ofensywną co wykorzystywali miejscowi wyprowadzając groźne kontry. W końcu jedna z nich zakończyła się golem Rafała Piekusia i gospodarze przypieczętowali wygraną. Nasz zespół przegrał po raz czwarty z rzędu i niestety nie poprawił swojej pozycji w tabeli.