Passa zwycięstw podtrzymana

W ostatnim sprawdzianie przed ligą Wda Świecie wygrała ze Startem Pruszcz. Mecz mógł się lepiej ułożyć dla Pruszczan, bowiem już w pierwszym kwadransie dwóch stuprocentowych okazji nie wykorzystali Wójtowicz i Górzyński. Ten pierwszy przegrał pojedynek jeden na jeden z Piotrowskim a drugi będąc sam na sam nie trafił w bramkę. Miejscowi na prowadzenie wyszli w 38. minucie po bramce Karola Maliszewskiego. Po zmianie stron aktywny w szeregach gości Wójtowicz starł się w polu karnym Wdy z Danielem Widzem, który przekroczył przepisy i sędzia odgwizdał jedenastkę. Tę pewnie na bramkę zamienił Marcin Wanat i był remis. Końcowe dwadzieścia minut meczu to już przewaga Wdy z dwiema wykorzystanymi sytuacjami przez Maliszewskiego i Piątkowskiego, który ustalił wynik spotkania. Wda zatem odniosła piąte z rzędu sparingowe zwycięstwo i w dobrych nastrojach może przystąpić do meczów o ligowe punkty.

Wda Świecie – Start Pruszcz 3-1 (1-0).

Bramki: 1-0 Maliszewski (38.), 1-1 Wanat (61. – karny), 2-1 Maliszewski (71.), 3-1 Piątkowski (76.).