Ostre strzelanie Wdy

Wda Świecie – KS Brzoza 10-0 (2-0).

Bramki: 1-0 Ernest (9.), 2-0 Ernest (35.), 3-0 Ratkowski (47.), 4-0 Czerwiński (55.), 5-0 Czerwiński (69.), 6-0 Olszewski (74. – samobójczy), 7-0 Maliszewski (77.), 8-0 Waszczuk (78.), 9-0 Maliszewski (84.), 10-0 Frankiewicz (86.).

Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość).

Wda: Piotrowski – Widz (71. Frankiewicz), Słaby, Góra (73. Gackowski), Kułakowski – Wietrzykowski, Maliszewski, Czerwiński (71. Waszczuk), Ratkowski (73. Piątkowski), Wenerski – Ernest (71. Linkowski).

Żółte kartki: Słaby (Wda) – Szalla (Brzoza)

Nasz zespół od początku meczu narzucił swój styl gry rywalowi i szybko zdobył gola. Dobrą akcję skrzydłem w 9. minucie zainicjował Karol Maliszewski, podał wzdłuż piątego metra bramki gości a tam bez problemów piłkę do siatki skierował Wojciech Ernest. Kolejne minuty to spokojna gra gospodarzy i kolejne akcje ofensywne. W 32. minucie bliski szczęścia po strzale z 16 metrów był Jakub Ratkowski ale minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki przyjezdnych. Chwilę później znakomicie rywala w polu karnym wyprzedził Ernest i strącił piłkę idealnie do bramki Brzozy. Prowadzeniem 2-0 zakończyła się pierwsza część meczu, w której Wdy kontrolowała wydarzenia na boisku. Druga połowa spotkania to już całkowita demolka zespołu gości. Wda zdecydowanie dominowała na boisku i strzelała z łatwością kolejne gole. W 47. minucie na 3-0 trafił Jakub Ratkowski. Kilka minut później Czerwiński podwyższył wynik. W 69.mincuie ten sam zawodnik zdobył piątą bramkę. Szósty gol dla Wdy to trafienie samobójcze Olszewskiego. Ozdobą meczu był gol w 77.mincuie Karola Maliszewskiego, który strzałem z szesnastu metrów trafił w okienko bramki Pindla. Minutę później Miłosz Waszczuk podwyższył na 8-0. Jeszcze w końcówce meczu po trafieniu dołożyli Maliszewski i Norbert Frankiewicz, dla którego był to pierwszy gol w karierze w dorosłej piłce. Wda zdeklasowała beniaminka z Brzozy odnosząc bardzo wysokie zwycięstwo. Ostatni raz dwucyfrową wygraną w meczu o stawkę Wda zanotowała 20.maja 2007r. kiedy to w rozgrywkach ówczesnej A-klasy pokonaliśmy Skrę Paterek 17-0.