Niespodziewana porażka w derbach

Start Pruszcz – Wda Świecie 3-2 (3-0).

Bramki: 1-0 Chabowski (3.), 2-0 Prybiński (12.), 3-0 Krukowski (39.), 3-1 Słaby (61. – głową), 3-2 Ernest (85. – głową).

Wda: Szabłowski – Słaby, Góra, Ratkowski, Kułakowski (46. Frankiewicz) – Piątkowski (46. Jarantowicz), Dawid Wietrzykowski, Maliszewski, Czerwiński, Linkowski – Ernest.

Żółte kartki: Ernest, Ratkowski (Wda)

Czerwona kartka: Ratkowski (Wda – 88. za drugą żółtą).

Sędziował: Łukasz Zasada (Włocławek).

Mecz w Pruszczu fatalnie ułożył się dla naszego zespołu. Już w 3. minucie dobrą akcję miejscowych wykończył Fabian Chabowski i było 1-0. Kilka minut później za słabo do Szabłowskiego podawał Jacek Kułakowski na co czekał tylko Mikołaj Prybiński, który spokojnie z pięciu metrów pokonał naszego bramkarza. Kolejne minuty to dwie dobre okazje Wdy, ale skuteczność naszej drużyny pozostawiała wiele do życzenia. W 39. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Jakuba Krukowskiego i do przerwy wynik brzmiał 3-0. Druga połowa to już lepsza gra w wykonaniu świeckiego KS, którą udało się okrasić golem Pawła Słabego głową w 61. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wda próbowała cały czas zmienić niekorzystny wynik i udało się jej to w 85. minucie po bramce Wojciecha Ernesta także po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niestety na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu i niespodzianka stała się faktem. Na domiar złego tuż przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę obejrzał Jakub Ratkowski i kończyliśmy zawody w dziesiątkę.