Kolorowy mecz w Świeciu

Wda Świecie – Chełminianka Chełmno 1-3 (1-2).

Bramki: 1-0 Maliszewski (11. – karny), 1-1 Igliński (37. – karny), 1-2 Komur (42.), 1-3 Gross (86.).

Żółte kartki: Słaby, Piotrowski, Wietrzykowski, Czerwiński (Wda), Mariusz Gralak (trener) – Majorek, Krause, Siemieniecki, Wiśniewski (Chełminianka).

Czerwone kartki: Wenerski (3. – za faul taktyczny), Słaby (70. – za drugą żółtą) obaj Wda – Igliński (87. – za niesportowe zachowanie) Chełminianka.

Widzów: 250.

Sędziował: Łukasz Zasada (Włocławek).

Wda: Piotrowski – Słaby, Frankiewicz, Gackowski (46. Widz), Kułakowski – Maliszewski, Wenerski, Wietrzykowski (80. Dobrowolski), Czerwiński (72. Waszczuk), Ratkowski – Majka (46. Linkowski).

Mecz wybitnie nie ułożył się naszej drużynie. Już w 3. minucie wychodzącego na czystą pozycję Przemysława Misiaczka nieprzepisowo zatrzymał Łukasz Wenerski i po chwili został ukarany czerwoną kartką. Wda mimo to po kilku minutach wyszła na prowadzenie. Szarżą przez kilkadziesiąt metrów popisał się Norbert Frankiewicz i został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Karol Maliszewski. Chełminianka grając w przewadze próbowała odrobić szybko straty ale strzały Komura i Grossa mijały światło świeckiej bramki. W 37. minucie goście wywalczyli rzut karny. Paweł Słaby w wyskoku został trafiony z bliskiej odległości w rękę i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Igliński. Chełminianka poszła za ciosem i chwilę później w sytuacji sam na sam z Piotrowskim Mateusz Komur dał prowadzenie gościom. Druga część meczu rozpoczęła się od znakomitej okazji na wyrównanie dla Wdy. W zamieszaniu pod bramką Jakub Ratkowski trafił tylko w poprzeczkę. Od 70. minuty nasz zespół miał jeszcze bardziej utrudnione zadanie bowiem za drugą żółtą kartkę plac gry opuścić musiał Paweł Słaby. Na boisku mnożyły się kolejne faule i kartki. W 86. minucie bramkę kolejną strzelił Piotr Gross i było po meczu. Chwilę później jeszcze zawodnik gości Michał Igliński za niesportowe zachowanie obejrzał czerwoną kartkę i Chełminianka także kończyła w niepełnym składzie. Jak przystało na mecz derbowy emocji nie zabrakło a sędzia spotkania zatroszczył się o koloryt w meczu pokazując łącznie 10 żółtych i 3 czerwone kartki.