Hattrick Falciano i wysoka porażka Wdy

Wda Świecie – Cuiavia Inowrocław 1-6 (0-5)

Bramki: 0-1 Falciano (5.), 0-2 Vinicius (8.), 0-3 Wiśniewski (26.), 0-4 Brzóstowski (33.), 0-5 Falciano (40.), 1-5 Frankiewicz (81), 1-6 Falciano (86.).

Wda: Olkiewicz – Słaby, Gackowski (46. Frankiewicz), Widz, Topór (58. Kułakowski) – Maliszewski, Czerwiński, Wenerski, Dobrowolski (58. Majka), Ratkowski (65. Piątkowski) – Łubkowski (58. Ernest).

Sedziował: Piotr Ciesielski (Włocławek).

O pierwszej części meczu w wykonaniu naszych piłkarzy najlepiej jak najszybciej zapomnieć. Wda grała słabo w każdej formacji a niżej notowany rywal urządził sobie prawdziwy trening strzelecki. Pierwszą bramkę dla gości zdobył już w 5. minucie Falciano. Chwilę później Vinicius podwyższył prowadzenie przyjezdnych. W 15. minucie okazję dla gospodarzy zmarnował Ratkowski, który spudłował głową z trzech metrów. W odpowiedzi pięknym strzałem na naszą bramkę z dystansu popisał się Wiśniewski i zdobył kolejnego gola. Cuiavia jeszcze przed przerwą dwa razy znalazła drogę do siatki Wdy, a autorami bramek byli Brzóstowski i Falciano. Do przerwy zatem Wda przegrywała 0-5! Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany i Wda próbowała zmienić niekorzystny wynik. Udało się tylko raz pokonać golkipera rywali. W 81. minucie pięknym strzałem z szesnastu metrów popisał się Norbert Frankiewicz. Cuiavia po chwili raz jeszcze trafiła do naszej siatki a uczynił to Falciano, który tym samym skompletował hattricka i ustalił wynik meczu.