Dreszczowiec z happy endem w Rypinie

Lech Rypin – Wda Świecie 2-3 (2-0).

Bramki: 1-0 Trędewicz (32.), 2-0 Trędewicz (40.), 2-1 Ratkowski (49. – głową), 2-2 Maliszewski (84. – karny), 2-3 Ratkowski (90).

Żółta kartka: Wenerski (Wda).

Czerwona kartka: Widz (70. – Wda – za niesportowe zachowanie).

Wda: Piotrowski – Góra, Słaby, Kułakowski (73. Topór), Widz – Linkowski (49. Piątkowski), Wietrzykowski, Maliszewski, Wenerski, Ratkowski – Waszczuk (61. Majka).

Pierwsze pół godziny gry to mecz walki. Gra toczyła się głównie w środku pola a żadna z drużyn nie potrafiła konkretnie zagrozić bramce rywala. W 32. minucie z pozoru nie wyglądająca groźnie akcja miejscowych zakończyła się golem. Z 30 metrów na strzał zdecydował się Martin Trędewicz i kompletnie zaskoczył wysuniętego na ósmy metr Piotrowskiego. Chwilę później mógł wyrównać Waszczuk ale czujny w bramce Lecha był Beśka. W 40. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Długie podanie trafiło pod nogi Trędewicza a ten strzałem z szesnastu metrów pod poprzeczkę zdobył kolejnego gola. Wda ruszyła ostro do ataku po przerwie i już w 49. mincuie zdobyła kontaktową bramkę. Dośrodkowanie z wolnego Maciej Góry na gola zamienił Jakub Ratkowski. Od tego momentu nasz zespół wyraźnie poczuł krew i coraz mocniej nacierał na bramkę rywali. Okazje do wyrównania mieli Ratkowski, Piątkowski i Wietrzykowski ale nie udała im się ta sztuka. Swoich szans w kontrach po drugiej stronie boiska nie wykorzystali też Kowalski, czy Trędweicz. Ostatnie 20 minut Wda musiała sobie radzić w dziesiątkę, bowiem po utarczce słownej z arbitrem czerwoną kartkę obejrzał Daniel Widz. Taki obrót sprawy nie załamał podopiecznych trenra Gralaka, którzy w dalszym ciągu dążyli do wyrównania. W 84. minucie w polu karnym Lecha sfaulowany został Marek Piątkowski i sędzia wskazał na jednestkę. Tę wykorzystał Karol Maliszewski i był remis. W 90. minucie na czytsą pozycję wyszedł Ratkowski i pięknym strzałem pod poprzeczkę zapewnił Wdzie w niesamowitych okolicznościach wygraną i awans na pierwsze miejsce grupy spadkowej.