60 lat minęło…

 Logo Wda Świecie na tle murawy

Dzisiaj 8. marca 2017 r.przypada sześćdziesiąta rocznica założenia Klubu Sportowego Wda Świecie. Dokładnie 60 lat temu 8.marca 1957r.powołano do życia Rzemieślniczy Spółdzielczy Klub Sportowy Wda Świecie. Pod tą nazwą świecki klub istniał 3 lata. W 1960 r. do nazwy dodano słowo ,,Start”. Po kolejnych sześciu latach nazwa naszego klubu brzmiała już: Zakładowy Klub Sportowy Wda Świecie. W 1991r. był to już Klub Sportowy Wda Świecie i pod takim szyldem istnieje do dziś. Przez ponad półwiecze KS Wda propaguje sport i promuje miasto Świecie na arenach krajowych i zagranicznych. Obecnie KS Wda zrzesza 7 sekcji sportowych, w których trenuje i uczestniczy blisko 600 zawodników. Mamy nadzieję, że kolejne lata naszego klubu przyniosą nie mniejsze sukcesy od tych minionych już historycznych.