Posumowanie 16.kolejki rozgrywek IV ligi

Aż trzy spotkania nie odbyły się zgodnie z planem w minionej kolejce IV ligi. Obfite opady śniegu sprawiły, że mecz Wdy ze Sportisem został odwołany, a Noteć Łabiszyn zagrała tylko jedną połowę spotkania z bydgoskim Chemikiem. Po przerwie padający śnieg nie pozwolił już na dokończenie pojedynku. Do skutku nie doszedł też mecz Elany z Chełminianką. Jednak tutaj akurat pogoda nie miała wpływu. Zespół z Chełmna z powodu problemów kadrowych zgłosił się z prośbą o zmianę terminu meczu, ale gospodarze nie wyrazili zgody na przełożenie spotkania i Chełminianka oddała mecz walkowerem. Pozostałe spotkania mimo w niektórych przypadkach złych warunków zostały rozegrane. Do największej sensacji doszło w Inowrocławiu gdzie miejscowa Cuiavia przegrała z Pomorzaninem Serock. Drugi zespół z gminy Pruszcz, Start wysoko uległ w Toruniu Pomorzaninowi. Tłuchowia bez problemów rozbiła Lidera Włocławek, a Kujawianka Izbica Kujawska pokonała różnica dwóch bramek outsidera z Pakości. Ciekawie było w meczu Włocłavii z Lechem Rypin. Gospodarze tego pojedynku wygrali ale Lech pokazał się z dobrej strony i mógł pokusić się o lepszy rezultat. Fatalną passę kontynuują zawodnicy Sparty Brodnica. Tym razem brodniczanie u siebie musieli uznać wyższość Pogoni Mogilno i była to dla nich piąta porażka z rzędu.

Liczby kolejki:

Ilość rozegranych spotkań: 7 (w tym jeden walkower)

Ilość zdobytych bramek: 33 (w tym 3 za walkowera)

Pomorzanin Toruń 5-2 Start Pruszcz

Elana Toruń 3-0 Chełminianka Chełmno (walkower)

Noteć Łabiszyn - Chemik Bydgoszcz (przerwany po pierwszej połowie przy stanie 0-1)

Wda Świecie - Sportis Łochowo (odwołany z powodu obfitych opadów śniegu)