Zwycięstwo w Serocku!

Pierwszy zespół Wdy zrehabilitował się za zeszłotygodniowa porażkę z Polonią Bydgoszcz. Podopieczni Dariusza Jackiewicza pokonali w Serocku miejscowego Pomorzanina. Zwycięskiego gola strzelił w 71 minucie Łukasz Wenerski.

 

 

Stan boiska w Serocku nie pozwalał na prowadzenie płynnej gry. Gracze ze Świecia próbowali posyłać dłuższe podania w boczne sektory boiska, ale gospodarze wręcz wzorowo pracowali w defensywie. Gra w pierwszej połowie była więc bardziej skoncentrowana w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji, która byłaby warta uwagi.

 

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze. W 48 minucie skórę graczom ze Świecia uratował Daniel Semrau, który najpierw sparował piłkę na poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego, a chwilę później wybronił dobitkę. Kilka minut później ponownie Daniel Semrau uratował swój zespół od straty gola. Wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam po tym jak jego koledzy z linii obrony pogubili się nieco przy pułapce offsaidowej.

 

Wda zwycięskiego gola strzeliła w 71 minucie za sprawą Łukasza Wenerskiego, któremu piłka po wybitym przez gospodarzy dośrodkowaniu spadła pod nogi na 17 metrze. Kapitan świeckiego zespołu nie dał szans z 17 metrów bramkarzowi gospodarzy.

 

Około pięć minut później goście mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie, gdyż w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pomorzanina znalazł się Dawid Warchoł. Zawodnik Wdy minął nawet bramkarza, ale uderzył w boczną siatkę. Doskonałą sytuację miał tez Wojciech Ernest, ale przy strzale nie trafił dobrze w piłkę.

 

 

 

Pomorzanin Pol-Osteg Serock – Wda Świecie 0:1 (0:0)

 

Brama dla Wdy: Wenerski (71).

 

Wda: Semrau – Gackowski, Żurek (90+2 Kocieniewski), Słaby, Ratkowski – Kozicki – Wenerski, Czerwiński (66. Piąkowski), Jarantowicz (55. Warchoł), Maliszewski – Ernest.