Zwycięstwo w Tucholi. Dariusz Jackiewicz po latach znów w składzie Wdy!

GŁÓWNE

Trwa zwycięska pasja naszego zespołu. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pokonali w Tucholi miejscową Tucholankę 5:1. Do składu świeckiego zespołu po wielu latach powrócił Dariusz Jackiewicz. Niestety nie zawodzi też Krajna Sępólno, która pokonała Victorię Koronowo 4:0. Wda to zespołu z Sępólna Krajeńskiego nadal traci dwa oczka.

W trudnej sytuacji kadrowej przed meczem w Tucholi znalazł się nas zespół. Na drobne urazy narzekali Tarkowski i Sobczak. W Tucholi zagrać nie mógł też Wojciech Ernest, który w meczu z Dębem Potulice obejrzał czerwoną kartkę. Z konieczności, w środku pomocy zagrał Dariusz Jackiewicz, który w przeszłości występował m.in.: w Górniku Zabrze, Amice Wronki, oraz Zagłębiu Lubin. Uściślijmy, że obecnie jest on asystentem trenera Zbigniewa Kaczmarka oraz szkoli młodych piłkarzy Wdy. Dariusz Jackiewicz wsparty Czerwińskim i Wenerskim prowadził spokojną grę w środku pola. Umiejętnie wykorzystywani byli też boczni pomocnicy naszego zespołu. Wdę na prowadzenie strzałem głową po rzucie rożnym wyprowadził w 20 minucie Paweł Słaby. Dwie minuty później oskrzydlające podanie do Dawida Warchoła posłał Dariusz Jackiewicz. Warchoł wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i wyłożył piłkę Czerwińskiemu, który dopełnił formalności. W 33 minucie ponownie prawdziwy kunszt pokazał Dariusz Jackiewicz, który posłał fenomenalne podanie za plecy obrońców do Łukasza Wenerskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Tucholanki i podwyższył na 3:0. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki w 41 minucie, ale piłkę po strzale z 16 metrów, lecącą w samo okienko doskonale wybronił Daniel Semrau.

Po zmianie stron nasz zespół nadal konsekwentnie realizował założenia taktyczne. W 51 minucie z dystansu próbował Jakub Ratkowski. Bramkarz Tucholanki odbił piłkę, ale przy dobitce Warchoła był już bezradny. Chwilę później kolejny raz od utraty gola uchronił Wdę Daniel Semrau, lecz w 63 minucie to jego błąd sprawił, że gospodarze zdobyli gola. Po dośrodkowaniu nasz bramkarz wyskoczył, chciał złapać futbolówkę, ale zdołał ubiec go napastnik gospodarzy, i głową skierował piłkę do naszej bramki. Wynik spotkania w 75 minucie ustalił Marek Piątkowski, który otrzymał podanie z boku boiska od Jakuba Ratkowskiego. Piątkowski zdołał przełożyć piłkę z prawej nogi na lewą i pewnym strzałem zdobył piątego gola dla Wdy.

Tucholanka Hydrotor Tuchola – Wda Świecie 1:5 (0:3)

Bramki dla Wdy: Słaby (20), Czerwiński (22), Wenerski (33), Warchoł (51), Ziółkowski (75).

Wda: Semrau – Gackowski, Słaby, Kozicki, Kierzkowski – Ratkowski, Jackiewicz (60. Ziółkowski), Wenerski, Warchol (82. Godula) – Czerwiński (74. Topór), Piątkowski (82. Macura).