Zwycięstwo po zaciętym meczu w Solcu Kujawskim!

Pierwszy zespół Wdy nie zwalnia tempa. Podopieczni Dariusza Jackiewicza w trzech pierwszych kolejkach zdobyli komplet punktów. Ba. Nie stracili nawet gola. W Solcu Kujawskim po bardzo zaciętym meczu pokonali miejscową Unię po bramce Wojciecha Ernesta.

 

 

Mecz w Solcu zacięty był od początku do końca. Już w pierwszej połowie dwie groźne sytuacje stworzyli sobie gospodarze. Dwukrotnie po strzałach z dystansu piłka odbijała się jednak od poprzeczki bramki strzeżonej przez Daniela Semraua. Wda odpowiedziała bardzo groźną akcją Wojciecha Ernesta, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii. Ten jednak zdołał zbić jego strzał na rzut rożny.

 

Dwie minuty po zmianie stron Wojciechowi Ernestowi skuteczności już nie brakowało. Znakomicie zamknął bowiem dośrodkowanie Dawida Warchoła i skierował piłkę do bramki gospodarzy. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie Wdy, lecz przy próbie minięcia bramkarza Unii, ten znakomicie odczytał jego zamiary i wygarnął mu piłkę spod nóg. Gospodarze szukali szczęścia w polu karnym Wdy, posyłając dam dalekie dośrodkowania. Znakomicie wyłapywał je jednak Daniel Semrau.

 

 

Unia Solec Kujawski – Wda Świecie 0:1 (0:0)

 

Bramki dla Wdy: Ernest (47)

 

Wda: Semrau – Kozicki, Wietrzykowski, Słaby, Topór – Ratkowski, Czerwiński, Wenerski, Jarantowicz (25. Warchoł) – Maliszewski (70. Gackowski), Ernest.