Zwycięska wymiana ciosów z Legią

Podopieczni trenera Mariusza Gralaka rozpoczęli spotkanie z Legią Chełmża spokojnie. W miarę upływu czasu na boisku do głosu doszli piłkarze z Chełmży, czego efektem był wywalczony rzut karny. Na bramkę zamienił go Szymon Kocieniewski. Chwilę później do remisu doprowadził Jakub Ratkowski, który dobił strzał w poprzeczkę Wojciecha Ernesta. Jeszcze przed zmianą stron goście ponownie wyszli na prowadzenie po efektownym strzale Michała Horny. Druga połowa to już wyraźnie lepsza gra Wdy. Na boisku jednak coraz częściej dochodziło do bardzo ostrych starć i przepychanek między zawodnikami. Po godzinie gry okazję na wyrównanie zmarnował Ernest, który nie trafił w światło bramki z rzutu karnego. Pięć minut później po strzale z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska piłka znalazła drogę do bramki Legii i Bartosz Czerwiński cieszył się ze zdobytego gola. Decydujący cios miejscowi zadali w końcówce, a konkretnie Marek Piątkowski, który wykorzystał sytuację sam na sam i zapewnił Wdzie trzecie z rzędu sparingowe zwycięstwo.

Wda Świecie – Legia Chełmża 3-2 (1-2).

Bramki: 0-1 Kocieniewski (21. – karny), 1-1 Ratkowski (24.), 1-2 Horna (33.), 2-2 Czerwiński (65.), 3-2 Piątkowski (83.).