Zwycięska porażka

Nasi Juniorzy Młodsi B2 wywalczyli awans do I Ligi Wojewódzkiej! Po zwycięstwie w pierwszym meczu 3-1 w Świeciu wydawało się, że świecki KS spokojnie uzyska awans. Nic bardziej mylnego. W rewanżu w Białych Błotach miejscowa Spójnia już po kwadransie odrobiła straty i jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie na 3-0. Tuż po zmianie stron gospodarze po raz czwarty znaleźli drogę do świeckiej bramki i nasza sytuacja stała się bardzo trudna. Od tego momentu jednak podopieczni trenera Marcina Kulewskiego ostro wzięli się do roboty i po bramkach Oskara Graczyka i Fabiana Szczepańskiego wyrównali stan dwumeczu. Dwa wyjazdowe gole sprawiły, że wynik ten premiował nasz zespół awansem do I ligi. W 83. minucie czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Wiktor Kiedrowski i kończyliśmy mecz w osłabieniu. Korzystny rezultat udało się dowieźć do końcowego gwizdka i awans naszych juniorów stał się faktem. Gratulujemy całej drużynie osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia wiosną na najwyższym szczeblu wojewódzkim.

Spójnia Białe Błota – Wda Świecie 4-2 (3-0).

Bramki: 1-0 Lewandowski (6.), 2-0 Grygiel (16. – karny), 3-0 Adamski (44.), 4-0 Adamski (49.), 4-1 Graczyk (68.), 4-2 Szczepański (78.).

Żółte kartki: Starszak, Topolski, Kurpiewski, Szczygieł, Wróblewski (Wda) – Osuch (Spójnia).

Czerwona kartka: Kiedrowski (Wda, 83. – za faul taktyczny).

Sędziował: Piotr Takieniewski.

Pierwszy mecz: 1-3.

Awans: Wda Świecie.