Wysokie zwycięstwo w Raciążu. Wygrywamy A klasę!

Nasz zespół wygrał 6:2 z Rawysem Raciąż i przypieczętował zwycięstwo w A klasie. W nowym sezonie nasz zespół zagra w V lidze!

Początek meczu w Raciążu był ciężki. Defensywnie nastawieni gospodarze skupili się na wybijaniu dalekich piłek jak najdalej od własnej bramki. Taktyka ta nawet przyniosła kilka groźnych kontrataków. Na szczęście Wdzie szybko udało się objąć prowadzenie. W 15 minucie po strzale Łukasza Wenerskiego piłkę pod nogi Ernesta wybił bramkarz Rawysa. Naszemu zawodnikowi pozostało jedynie dopełnienie formalności. Sześć minut później obyło się bez dobitek. Mocny strzał z dystansu Łukasza Wenerskiego znalazł bowiem bezpośrednią drogę do siatki. Na 3:0 podwyższył w 35 minucie Szymon Kocieniewski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki. Pięć minut później po faulu Jakuba Ratkowskiego, goście posłali dośrodkowanie w nasze pole karne. Obrońcy Wdy nie zdołali wybić piłki, która na 18 metrze wpadła pod nogi napastnika gospodarzy. Ten z kolei mocnym strzałem z dystansu zmniejszył rozmiary porażki.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla naszego zespołu. W 50 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jakub Ratkowski. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zachowali jednak spokój i już sześć minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rawysa znalazł się Wojciech Ernest i podwyższył na 4:1. W 72 minucie ten sam zawodnik trafił po raz trzeci do siatki Rawysa, wykorzystując fenomenalne podanie Dawida Warchoła. Osiem minut później bramką odpowiedzieli gospodarze. Po dośrodkowaniu piłkę na 16 metr wypiąstkował Daniel Semrau. Tam przejął ją zawodnik Rawysa, wbiegł w pole karne i wpakował piłkę do siatki. Wynik spotkania w 82 minucie ustalił Dawid Warchol, który znakomicie zwieńczył trójkową wymianę podań z Łukaszem Wenerskim i Bartoszem Czerwińskim.

Rawys Raciąż – Wda Świecie 2:6 (1:3)

Bramki dla Wdy: Ernest 3 (15, 56, 72), Wenerski (21), Kocieniewski (35), Warchoł (82).

Wda: Semrau – Gackowski, Słaby, Kocieniewski, Ratkowski – Kaczerowski, Wenerski, Czerwiński, Warchoł (82. Godula), Ernest (70. Dobrowolski) – Ziółkowski (46. Macura).