Wyjątkowy mecz w Świeciu. Orły Koseckiego zagrają z „Oldboyami”

Rozgrywki A klasy dobiegły końca, ale to wcale nie zwiastuje nudy na naszym obiekcie. W sobotę, 22 czerwca o godz. 15.30 na stadionie przy ulicy Sienkiewicza 18 w towarzyskim spotkaniu Oldboys Świecie Team zmierzy się z drużyną ś.p. Jana Koseckiego.

 

 

Zawodnicy chcą w ten sposób oddać hołd zmarłemu w zeszłym roku byłemu zawodnikowi i trenerowi naszego klubu. To właśnie pod jego wodzą w 1986 roku grupa, odpowiadająca wówczas obecnemu juniorowi młodszemu awansowała do Spartakiady Młodzieży, czyli de facto zawodów o mistrzostwo Polski. Warto dodać, że po tym turnieju trzech zawodników otrzymało powołanie do reprezentacji Polski U-16. Wielu z nich grało też później przez długie lata w barwach naszego klubu.

 

Występ w drużynie Jana Koseckiego oraz w ekipie Oldboys Świecie zapowiedziało już wielu graczy, którzy w przeszłości reprezentowali nasz klub.

 

Przed meczem, o godz. 14 zawodnicy wybiorą się jednak na cmentarz. Zapalą znicze nie tylko na grobie Jana Koseckiego, ale też złożą hołd Arturowi Rozmusowi i Piotrowi Hływce, którzy także tworzyli wspomniany zespół.

 

Jan Kosecki z Wdą związany był niemal przez całe życie. Grał w zespołach młodzieżowych. W wieku 16 lat jako bardzo młody chłopak zadebiutował w drużynie seniorów pod wodzą trenera Ryszarda Rosińskiego. W 1971 roku rozegrał mecz na otwarcie nowego stadionu przy ulicy Sienkiewicza. Siedem lat później świętował pierwszy, historyczny awans Wdy do III ligi. Przez kontuzję musiał jednak przedwcześnie zakończyć karierę zawodnika. Wdy jednak nie odpuścił i zajął się trenowaniem młodzieży. – Tata na każdym kroku powtarzał, że Wda Świecie to dla niego coś więcej niż klub. Zostawił tu sporo serca – wspomina Krzysztof Kosecki, syn „Kosy” seniora, także od wielu lat mocno związany z świeckim klubem.