Wygrywamy w Warlubiu!

Nasz zespół odniósł kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej A klasy. Tym razem pokonaliśmy Start Warlubie. O wygraną nie było jednak łatwo.

 

Mecz w Warlubiu zaczął się pod dyktando Wdy. Doskonałej sytuacji do zdobycia gola już na początku meczu nie wykorzystał Wojciech Ernest. Jego strzał wybronił Kacper Siuda, bramkarz Startu. Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na naszym zespole, gdyż w 15 minucie gospodarze wrzucili piłkę z autu w pole karne Wdy, a Adrian Gackowski skierował ją do własnej bramki. Gospodarze chwilę później mieli bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku, ale znakomitym instynktem wykazał się golkiper Wdy. Od tej pory do ataku ruszył nasz zespół. W 35. minucie piłka wrzucona została w pole karne Startu, gdzie trafiła pod nogi Adriana Gackowskiego, który uderzył w długi róg i pokonał Kacpra Siudę. Nasz zawodnik tym samym zrehabilitował się za samobójczego gola.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla naszej drużyny. W 50 minucie Jakub Ratkowski obejrzał drugą czerwoną kartkę (druga żółta). Wówczas trener Zbigniew Kaczmarek zaryzykował i zdecydował się na grę trzema obrońcami. Ryzyko to się jednak opłaciło. W 70 minucie piłka ponownie została posłana w pole karne Startu, gdzie najprzytomniejszy okazał się Wojciech Ernest i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później trener Kaczmarek powrócił do gry czwórką obrońców. W 80 minucie Wojciech Ernest mógł dołożyć do swojego dorobku drugie trafienie, bowiem znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Napastnik naszego zespołu przy strzale postawił na siłę, a nie na precyzję i posłał piłkę daleko od bramki gospodarzy.

 

Start Warlubie – Wda Świecie 1:2 (1:1).

 

Bramki dla Wdy: Gackowski (35), Ernest (70).

 

Wda: Bernacki – Ratkowski, Dam. Wietrzykowski, Słaby, Gackowski – Tarkowski (55. Kaczerowski), Kozicki, Wenerski, Czerwiński (80. Wiśniewski), Warchoł – Ernest.