Wygrywamy w Kamieniu Krajeńskim!

Kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotował zespół Wdy Świecie. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pokonali na trudnym terenie Kamionkę Kamień Krajeński, czwartą drużynę w tabeli. Niestety, zwycięstwo Krajny Sępólno w Warlubiu sprawia, że drużyna ze Świecia nadal traci dwa punkty do lidera.

Nasz zespół bardzo odważnie zaczął mecz w Kamieniu Krajeńskim. Szybko strzelone dwie bramki ustawiły jednak mecz i dały odrobinę oddechu podopiecznym Zbigniewa Kaczmarka. Już w siódmej minucie do bramki gospodarzy trafił niezawodny Wojciech Ernest, który przedłużył długie podanie z głębi pola i czubkiem buta skierował piłkę pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Na 2:0 strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył Paweł Słaby.

W drugiej połowie nasz zespół nadal kontrolował przebieg meczu, jednak gospodarze stworzyli sobie dwie stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola. Szczęście jednak sprzyjało naszym zawodnikom, których stać było w drugiej połowie jedynie na kilka strzałów zza pola karnego. Każdy z nich szybował jednak wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

Kamionka Kamień Krajeński – Wda Świecie 0:2 (0:2)

Bramki dla Wdy: Ernest (7), Słaby (26).

Wda: Semrau – Kierzkowski, Dam. Wietrzykowski, Słaby, Kozicki – Wiśniewski (55. Sobczak), Wenerski, Czerwiński, Tarkowski, Warchoł (85. Macura) – Ernest.