Wygrywamy z Gromem! Powrót Ernesta w wielkim stylu

GŁÓWNE

Kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali gracze Wdy. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka tym razem pewnie pokonali w Osiu miejscowy Grom. Po absencji za kartki do składu powrócił Wojciech Ernest, który kolejny raz w tym sezonie skompletował hat-tricka.

Nasz zespół do pojedynku z Gromem wyszedł w eksperymentalnym ustawieniu, grając jedynie trzema obrońcami. Początek meczu był trudny. Mimo szybko zdobytej bramki, bo już w 4 minucie dośrodkowanie Jackiewicza na bramkę zamienił Ernest, piłkarze Wdy mieli problem z uspokojeniem chaotycznej gry, którą prowadzili gracze z Osia. Udało to się jednak opanować i nasz zespół atakował coraz śmielej. W 23 minucie Bartosz Czerwiński wrzucił piłkę z autu w pole karne, a głową do bramki skierował ją Mateusz Ziółkowski. 180 sekund później na 3:0 podwyższył Wojciech Ernest wykorzystując rzut karny, którego zresztą sam chwilę wcześniej wywalczył. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale nie wykorzystali dwóch bardzo dobrych okazji.

Na początku drugiej połowy na 4:0 podwyższył Łukasz Wenerski, który w 47 minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gromu i strzałem w długi róg posłał piłkę do siatki. Gospodarze próbowali natomiast szczęścia z dystansu. Jeden ze strzałów Daniel Semrau wybił pod nogi zawodnika Gromu, któremu pozostało tylko dopełnić formalności i zmniejszyć rozmiary porażki. W 77 minucie przewaga Wdy znów wynosiła cztery trafienia, kiedy to pięknym „szczupakiem” popisał się Wojciech Ernest, kompletując tym samym kolejnego już w tym sezonie hat-tricka.

Grom Osie – Wda Świecie 1:5 (0:3)

Bramki dla Wdy: Ernest 3 (4, 26, 77), Ziółkowski (23), Wenerski (47).

Wda: Semrau, Ratkowski (76. Kaczerowski), Słaby, Kocieniewski – Gackowski, Ziółkowski (56. Macura), Wenerski, Czerwiński, Jackiewicz (68. Topór), Warchoł (82. Godula) – Ernest.