Wojciech Mielcarek: Wszystko zaczyna się od głowy, pozytywne podejście jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu!

RP]: Kolejny punkt na waszym koncie po meczu z Energetykem Gryfino, sukces czy niedosyt z powodu tej potyczki?

[Wojciech Mielcarek]: Na pewno jest bardzo duży niedosyt, po meczu z Energetykiem liczyliśmy tylko i wyłącznie na zwycięstwo. popełniliśmy kilka błędów i niestety przeciwniki to wykorzystał, ale to jest piłka i mimo, że nie wygraliśmy tego spotkania, to trzeba uszanować ten punkt.

[RP]: Jak wpływają na Ciebie zdobyte gole? Ostatnio byłeś autorem trafień dla zespołu, czujesz pewną odpowiedzialność za wynik?

[Wojciech Mielcarek]: Cieszę się, że te bramki pomogły w wygraniu tego meczu, cały czas walczyliśmy do końca o to zwycięstwo i brawa należą się całej drużynie, każdy z nas jest odpowiedzialny za wynik, niezależnie kto strzeli, najważniejsze są zwycięstwa.

[RP]: Przed wami końcówka rundy jesiennej, jakie należy wykonać kroki by z czystym sumieniem przygotowywać się w zimę do rundy rewanżowej?

[Wojciech Mielcarek]: Oczywiście chcemy wygrywać każdy kolejny mecz, ale to jest piłka i boisko zawsze zweryfikuje, zostały nam 3 mecze i chcemy pokazać, że trzeba się z nami liczyć do samego końca, na pewno zrobimy wszystko, aby wyniki w tych spotkaniach były na naszą korzyść, dzięki temu dostaniemy bodziec do jeszcze cięższej pracy.

[RP]: Macie możliwość współpracy z młodszymi zawodnikami Centralnej Ligi Juniorów jakie rady możesz im udzielić by w przyszłości dołączyli jako ważne ogniwo do waszego zespołu?

[Wojciech Mielcarek]: Przede wszystkim nie mogą bać się ciężkiej pracy, przeskok z gry juniorskiej, do gry seniorskiej jest bardzo trudny i ciężki dla młodych zawodników, ale im częściej będą z nami trenować, tym szybciej będą łapać doświadczenie i przede wszystkim pewność siebie, co jest bardzo ważne, a z czasem miejmy nadzieję, że pomogą nam w meczach ligowych.

[RP]: Wiele się mówi o przygotowaniu piłkarza pod względem mentalnym, jak Ty z tym sobie radzisz?

[Wojciech Mielcarek]: Im więcej dobrych występów, tym zawodnik czuję się coraz lepiej. Wszystko zaczyna się od głowy, więc pozytywne podejście jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu. Głowa jest bardzo ważna w sporcie, dlatego tak dużo się mówi teraz o przygotowaniu mentalnym, każdy ciężko przetrenowany dzień sprawia, że łapiemy dużą pewność siebie, która później przekłada się na mecze.