Wda z awansem do IV ligi!

W oficjalnym komunikacie PZPN czytamy: Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

 

Jako rozstrzygnięcia końcowe przyjęte zostają tabele rozgrywek po rundzie jesiennej. Co istotne zespoły zajmujące miejsca premiowane uzyskają awans do wyższej ligi, natomiast nie będzie spadków. W praktyce oznacza to, że z grupy I klasy okręgowej K-P ZPN Wda wraz z liderem Startem Pruszcz uzyskała awans do IV ligi.

 

Według stanu na dzień dzisiejszy w przyszłym sezonie IV liga kujawsko-pomorska liczyć będzie 21 zespołów. Planowane jest rozegranie jednej pełnej rundy (20 spotkań każdy z każdym) oraz podziału ligi na grupę mistrzowską i spadkową. W kolejnym sezonie liga powinna wrócić do stanu zespołów z sezonu 2019/2020.

 

Mimo wywalczonego awansu w dość osobliwy sposób Zarząd KS Wda serdecznie gratuluje zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu drużyny wykonania zadania postawionego przed zespołem na zakończony właśnie sezon.

 

(PNA)(MPA)