Udany obóz juniorów młodszych w Białce Tatrzańskiej [zdjęcia]

26 zawodników Wdy Świecie urodzonych w 2003 i 2004 roku przedsezonową formę szlifowało w Białce Tatrzańskiej. Gracze ze Świecia rozegrali na Podhalu trzy sparingi, w których zmierzyli się m.in. z Ruchem Chorzów.

 

 

W pojedynku Wdy i Ruchu, górą okazali się piłkarze juniora starszego z Chorzowa (2:1). Nasi gracze pokonali jednak 3:1 UKS Ruch Chorzów. Wysoko, bo aż 6:1 wygrali też z Zieleńczanką Zielonki. Co ciekawe, w składzie Wdy zobaczyć mogliśmy nowe twarze. Szczególnie wyróżnił się ukraiński napastnik Radislaw Kalchuk, który w trzech meczach strzelił aż cztery gole. – Pokazał się z bardzo dobrej strony. Na pewno przydałby się w zespole. Klub z pewnością powinien negocjować jego transfer – zdradza Marcin Kulewski, trener juniorów młodszych Wdy 2004 Świecie. Ponadto z Wdą na obóz pojechali Kacper Kubiak i Filip Małachowski (Gopło Kruszwica) oraz Marcin Lewicki (Włókniarz Toruń). Wszyscy trzej gracze zaprezentowali się z dobrej strony.

 

Prócz zajęć sportowych, na młodych piłkarzy Wdy czekało też sporo atrakcji. Zwiedzili Zamek oraz Zaporę w Niedzicy. Skorzystali też z szerokiej oferty Term Bania w Białce Tatrzańskiej.

 

Opiekę nad zespołem sprawowali trenerzy Marcin Kulewski i Piotr Brachucki (w zastępstwie za Tomasza Płacheckiego) oraz Miłosz Modrzejewski i Rafał Franiewicz, kierownicy zespołów.

 

W niedzielę, 4 sierpnia na obóz do Tucholi wyjeżdżają natomiast gracze Wdy urodzeni w 2006 i 2007 roku.