Pucharowe zwycięstwo w Przysiersku

Pierwszy zespół Wdy Świecie wysoko pokonał w Przysiersku miejscową Spartę w ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu KPZPN.

 

 

Pierwsza połowa tego meczu nie zwiastowała aż tak wysokiego zwycięstwa Wdy. Zespół ze Świecia grał zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Gospodarze mogli natomiast wyjść na prowadzenie, ale napastnikowi Sparty zabrakło precyzji przy próbie przelobowania w sytuacji sam na sam Daniela Semraua. Precyzji nie zabrakło za to w końcówce pierwszej połowy Bartoszowi Czerwińskiemu, który wykorzystał prostopadłe podanie Karola Maliszewskiego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

 

W przerwie trener Dariusz Jackiewicz na boisko posłał Patryka Jarantowicza i Wojciecha Ernesta. Dało to niemal natychmiastowy skutek, gdyż już w 47 minucie „Erni” tworzył worek z bramkami Wdy. Ku rozpaczy świeckich kibiców musiał on jednak w 75 minucie opuścić boisko, gdyż ponownie we znaki dał mu się uraz łydki. Pałeczkę przejął jednak po nim Jakub Ratkowski dokładając dwa trafienia do dorobku Wdy.

 

 

Sparta Przysiersk – Wda Świecie 0:6 (0:1)

 

Bramki dla Wdy: Czerwiński (39), Ernest (47, 50, 66), Ratkowski (71, 78).

 

Wda: Semrau – Kozicki, Żurek, Wietrzykowski, Topór – Ratkowski, Dobrowolski (45. Ernest (75. Ziółkowski)), Wenerski, Czerwiński, Warchoł (45. Jarantowicz)– Maliszewski.