Pucharowe zwycięstwo w blasku reflektorów. Start Pruszcz pokonany

Wda Świecie na własnym boisku wygrała… wyjazdowe spotkanie ze Startem Pruszcz i zagra w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN! Przypomnijmy, że miejsce i termin spotkania ustalone były przez działaczy obu klubów.

 

 

Obie ekipy pucharową potyczkę zaczęły dość ostrożnie. Gra głównie toczyła się w środku pola, a pierwsze dogodne sytuacje obu drużyn zamienione zostały na gole. Najpierw w 25 minucie Karol Maliszewski z lewego skrzydła z niemal chirurgiczną precyzją dośrodkował piłkę idealnie na głowę Wojciecha Ernesta, który dopełnił tylko formalności. Gracze z Pruszcza wyrównującą bramkę strzelili siedem minut później także po akcji i dośrodkowaniu z lewego sektora boiska.

 

Chwilę po zmianie stron, strzałem z dystansu swój zespół na prowadzenie wyprowadził Karol Maliszewski. W 58 minucie natomiast ponownie na listę strzelców wpisał się Wojciech Ernest, dwukrotnie dobijając strzał Bartosza Czerwińskiego. Wynik meczu w 83 minucie ustalił Michał Macura, pakując piłkę do pustej bramki po podaniu Ratkowskiego. Przewaga Wdy mogła być jeszcze wyższa, ale w 87 minucie Jakub Ratkowski po dośrodkowaniu Czerwińskiego obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez bramkarza Startu.

 

 

 

Start Pruszcz 1 : 4 Wda Świecie (1:1)

 

Bramki dla Wdy: Ernest 2 (25, 58), Maliszewski (50), Macura (83).

 

Wda: Olkiewicz – Gackowski, Słaby, Kocieniewski, Ratkowski – Kozicki (45. Topór), Wenerski, Czerwiński, Warchoł (45. Piątkowski), Maliszewski – Ernest (62. Macura).