Pożegnanie z pucharem

W meczu 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski Wda Świecie uległa Unii Gniewkowo 0-1.

Pierwsza część spotkania przyniosła przewagę zespołu gości. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje pod bramką Semraua. Pod koniec tej odsłony gry Wda zaczęła przejmować inicjatywę, ale także nie potrafiła skutecznie zaatakować. W związku z tym do przerwy licznie zgromadzeni kibice obu drużyn nie doczekali się gola.

Drugą połowę meczu Wda zaczęła odważniej i coraz częściej gościła pod bramką Unii. Niestety gospodarze nie potrafili swojej przewagi udokumentować golem.

Kluczowym momentem meczu okazała się 66. minuta. Wówczas to świetną akcję Wdy przerwał gwizdek sędziego orzekający rzekomą pozycję spaloną świeckiego gracza. Sytuacja ta była mocno kontrowersyjna na co bardzo impulsywnie zareagowała ławka rezerwowych Wdy. Najbardziej poirytowany sytuacją był trener Dariusz Jackiewicz, który za obrazę arbitra został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką co oznaczało, że musiał opuścić strefę techniczną. Po chwili sędzia za niesportowe zachowanie czerwonym kartonikiem ukarał Wojciecha Ernesta i Wda musiała sobie radzić w dziesiątkę.

Od tego momentu goście przejęli inicjatywę, czego efektem był gol Kłosowskiego na 1-0 dla Unii. Wda rzuciła się do ataku. Okazję miał Jarantowicz, ale jego strzał został zablokowany. W ostatnich sekundach meczu w polu karnym Unii ostro zaatakowany został Karol Maliszewski ale sędzia uznał, że nie należy się dla gospodarzy rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną Gniewkowian i ich awansem do 1/4 finału pucharowej rywalizacji.

Wda Świecie – Unia Gniewkowo 0-1 (0-0).

Bramka: Kłosowski (80. min).

Wda: Semrau, Gackowski (52. Jarantowicz), Słaby, Kułakowski, Wenerski, Czerwiński, Ernest, Ratkowski, Topór, Maliszewski, Piątkowski (75. Tarkowski).

Żółte kartki: Ratkowski, Ernest, Słaby, Ziółkowski, Wenerski (Wda) – Hałas, Piotrowski, Fajkowski (Unia).

Czerwone kartki: Jackiewicz (64. – za drugą żółtą – trener), Ernest (64. – za niesportowe zachowanie) – obaj Wda.

Sędziował: Krzysztof Ulatowski (Bydgoszcz).