Porażka po walce w Pucharze

Logo Wda Świecie na tle murawy

Mimo ambitnej postawy Wda Świecie uległa drugoligowemu Radomiakowi Radom 1-3 (0-1). Tym samy już w rundzie wstępnej piłkarze Wdy pożegnali się z centralnymi rozgrywkami pucharu Polski na sezon 2017/2018.

Wda Świecie 1-3 Radomiak Radom
Dawid Retlewski 64 (k) – Leândro 26 (k), Matthieu Bemba 70, Peter Mazan 90

Wda:  1. Karol Murawski – 15. Damian Wietrzykowski, 2. Szymon Kocieniewski, 20. Jakub Witucki, 18. Dawid Szczukowski (86, 9. Dawid Frelek) – Łukasz Wenerski, 21. Dawid Wietrzykowski, Piotr Siekirka, 11. Karol Maliszewski – 13.Patryk Kiełpiński, 8. Dawid Retlewski.

Radomiak: 1. Hubert Gostomski – 14. Damian Jakubik, 3. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 8. Karol Hodowany – 11. Kamil Cupriak, 18. Chinonso Agu, 15. Matthieu Bemba, 23. Simón Colina (60, 10. Peter Mazan), 21. Dariusz Brągiel (84, 17. Maciej Filipowicz) – 9. Leândro (63, 24. Szymon Stanisławski).

żółte kartki: Kiełpiński, Witucki, Retlewski – Klabník, Jakubik, Hodowany.
czerwona kartka: Maciej Świdzikowski (89. minuta, Radomiak, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

widzów: 420.

W 49. minucie Karol Maliszewski (Wda) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

W I rundzie Radomiak zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz zostanie rozegrany 22 lub 23 lipca.