Porażka w sparingu ze Sportisem Łochowo

Piłkarze pierwszego zespołu przegrali w Łochowie z miejscowym Sportisem 2:3 po bramkach Czerwińskiego i Ratkowskiego. Dla gospodarzy dwa trafienia zanotował Jordan Marcelle. Trzecią bramkę dołożył Antony Chonga.

Oba zespoły, pod względem sportowym dzieli jeden poziom. Oba też w nowym sezonie zagrają ze statusem beniaminka odpowiednio w czwartej i piątej lidze. – Łatwiej nam się gra mecze kontrolne z teoretycznie wyżej notowanymi przeciwnikami, bo narzucają ofensywny styl gry – tłumaczy Dariusz Jackiewicz, trener pierwszego zespołu. – W lidze to my jednak będziemy starali się dominować na boisku – dodaje.

Do Łochowa pojechało 18 graczy naszego zespołu. Wszyscy dostali szansę gry. Roszady objęły nawet bramkarzy, bowiem dostępu do bramki Wdy pilnowało w tym spotkaniu aż trzech golkiperów. Każdy z nich zagrał po 30 minut. – Standardowo dałem szansę pograć każdemu. Pewne spostrzeżenia mam, ale zachowam je na razie dla siebie. Uważam jednak, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu – mówi Dariusz Jackiewicz.

Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę nasz zespół, w ramach meczu testowego podejmował na własnym boisku Legię Chełmżę. Spotkanie to po kilku brutalnych faulach graczy z Chełmży zostało jednak przerwane. – To ja zadecydowałem o zakończeniu tego meczu. Decyzję tę podjąłem w trosce o zdrowie zawodników i biorę za nią pełną odpowiedzialność – ucina Dariusz Jackiewicz

Spotkanie zostało przerwane przy stanie 0:0.