Włocłavia Włocławek – Wda Świecie 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Tabaka (21.), 2-0 Tabaka (82.), 2-1 Słaby (88.)

Sędziował: Piotr Kośmider

Wda skład wyjściowy: Piotrowski – Słaby, Widz, Frankiewicz, Kułakowski – Maliszewski, Adamczyk, Rybacki, Ratkowski, Wenerski – Falciano

Przed dzisiejszym meczem we Włocławku do obu drużyn dotarły dobre wieści o porażce lidera rozgrywek z Chemikiem Bydgoszcz. Zatem zwycięzca w meczu Włocłavii z Wdą zbliża się na sześć oczek do Unii Solec Kujawski. Szansę tą wykorzystali gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 21. minucie kiedy dobre podanie Dominika Kulaka wykorzystał Oleg Tabaka. W drugiej połowie długo żadnej ze stron nie udawało się pokonać bramkarza rywali. Dopiero ostatnie 10 minut meczu przyniosło kolejne bramki. W 82. minucie na 2-0 podwyższył ponownie Tabaka. W 88. minucie w zamieszaniu pod bramką Włocłavii najlepiej zachował się Paweł Słaby, który mocnym strzałem pod porzeczkę pokonał Łukasza Zapałę i dał jeszcze nadzieję na choćby remis. Tego celu jednak nie udało się zrealizować i to gospodarze dopisali do swojego dorobku komplet punktów. Wda natomiast zimę spędzi po za podium. Na którym dokładnie miejscu tego jeszcze nie wiemy, albowiem swój zaległy mecz ma do rozegrania jeszcze Sparta Brodnica, która może wyprzedzić świecki KS w tabeli.