Pomorzanin strzelał i wygrał

Wda Świecie – Pomorzanin Toruń 1-3 (1-1).

Bramki: 0-1 Boczek (22.), 1-1 Bagiński (33. – samobójcza), 1-2 Jastrzębski (72. – karny), 1-3 Waszczuk (78).

Sędziował: Janusz Pajonkowski (Śliwice).

Widzów: 80.

Skład wyjściowy Wdy: Szabłowski – Wietrzykowski Damian, Kułakowski, Słaby, Góra – Ratkowski, Wenesrki, Wietrzykowski Dawid, Maliszewski, Czerwiński – Ernest.

Na zmiany weszli: Jarantowicz, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2, Topór, Frankiewicz, Majka, zawodnik testowany 3, Piątkowski.

Początek spotkania to przewaga optyczna trzecioligowca, która przyniosła efekt bramkowy w 22.minucie. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym z najbliższej odległości gola dla gości zdobył Maksymilian Boczek. Po tej bramce gra się wyrównała. W 33. minucie nieporozumienie w bloku defensywnym Torunian zakończyło się golem samobójczym Wiktora Bagińskiego i było 1-1. Druga połowa meczu to do 65. minuty wyrównana gra obu drużyn, bez klarownych okazji do zdobycia gola. W 72. minucie Wda popełniła faul w polu karnym i sędzia Pajonkowski podyktował rzut karny dla beniaminka III ligi. Pewnym jego egzekutorem okazał się Ariel Jastrzębski. Sześć minut później dobra oskrzydlająca akcja gości zakończona została strzałem z piątego metra Miłosza Waszczuka i było 1-3. W samej końcówce jeszcze Karol Maliszewski uderzał z dystansu ale nie trafił w światło bramki i wynik nie uległ już zmianie.