Podsumowanie statystyczne seniorów Wdy

Za nami sezon 2021/2022 w wykonaniu piłkarzy świeckiej Wdy. Świecianie pod okiem trenera Mariusza Gralaka w rundzie jesiennej zdobyli 34 punkty i uplasowali się na czwartej pozyjci w tabeli. Natomaist wiosną z trenerem Michałem Żurowskim uzyskali 31 punktów (5. miejsce w rundzie) i utrzymali czwarte miejsce w tabeli. Seredecznie zapraszam do podsumowania statystycznego sezonu 2021/2022 Wdy w IV lidze.

W 34. meczach z udziałem Wdy padło statystycznie aż 145 bramek (3 bramki jako walkower na korzyść Wdy), co daje średnią 4,26 gola na mecz. Gospodarze zdobyli 72 bramki (49,66%), natomiast goście 73 gole (50,34%). Jeśli chodzi o poszczególne części spotkań to 53 bramki padły w pierwszych połowach meczów (36,55%), natomiast w drugich odsłonach spotkań zdobyto 89 goli (61,38%) dodatkowo trzy bramki zapisane jako walkower (2,07%).

Gospodarze wygrali 17 spotkań (50%), 5 razy padł remis (14,71%), a 12 razy zwyciężyli goście (35,29%).

Wda wygrała 20 spotkań (12 u siebie i 8 na wyjazdach), 5 zremisowała (1 u siebie i 4 na wyjazdach), natomiast przegrała 9 pojedynków (4 u siebie i 5 na wyjazdach).

W rozgrywkach IV ligi świecianom pokazano 65 żółtych kartek co daje średnią 1,91 żółtej kartki na mecz. Ponadto nasi zawodnicy 6 razy oglądali czerwony kartonik (2 razy w konsekwencji dwóch żółtych kartek i 4 razy samoistnie).

W sezonie w szeregach świeckiego KS wystąpiło 27 zawodników, z czego dwunastu przynajmniej raz trafiło do siatki rywala. Najwięcej spotkań w lidze zanotowali Karol Maliszewski i Paweł Słaby – po 32. Najwięcej minut na boisku spędził Słaby – 2851 minut.

Wda w sezonie zaliczyła 10 meczów bez straconej bramki, 9 pojedynków kończyło się z jednym golem rywala, natomiast 15 razy świecki bramkarz skapitulował dwa lub więcej razy.

W odwrotnej sytuacji: Wda Świecie trzykrotnie schodziła z boiska bez strzelonego gola, 10 razy kończyła mecz z jednym trafieniem, a także 21 razy ze zdobyciem dwóch lub więcej goli.

Częstość wyników meczów świeckiego KS:

4-1, 3-2, 1-1, 2-1 – 3 razy,

3-0, 1-3, 1-0, 2-3 – 2 razy

0-3, 5-3, 8-0, 2-0, 5-2, 2-4, 0-6, 0-2, 0-1, 0-0, 1-10, 0-5, 4-4, 1-6 po 1 raz

Najwięcej goli padło w meczu:

11 bramek:

Wda Świecie – Unia Solec Kujawski 1-10 (0-6).

Najwyższe zwycięstwo Wdy zostały odniesione w meczu:

Wda Świecie – Notecianka Pakość 8-0 (4-0).

Najwyższy remis Wdy padł w meczu:

Orlęta Aleksandrów Kujawski – Wda Świecie 4-4 (1-1)

Najwyższą porażkę Wda zanotowała w meczu:

Strzelcy:

31 – Gabriel Santos Falciano (tytuł króla strzelców rozgrywek!)

2 – Tymoteusz Majka

1 – Tomasz Adamczyk, Bartosz Czerwiński, Kamil Linkowski, Adam Safian, Daniel Widz

2851 – Paweł Słaby

Najlepszy strzelec w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

81 minut – Gabriel Santos Falciano