Ósma wygrana w sezonie Wdy

KS Brzoza – Wda Świecie 1-4 (0-3)

Bramki: 0-1 Ernest (3. – karny), 0-2 Ernest (38.), 0-3 Ratkowski (44.), 0-4 Ratkowski (59.), 1-4 Ignatowski (60.).

Żółta kartka: Cybulski (Brzoza).

Sędziował: Tomasz Perliński (Włocławek).

Wda: Piotrowski – Słaby, Góra, Widz (70. Frankiewicz), Kułakowski – Wietrzykowski (77. Piątkowski), Maliszewski, Czerwiński (77. Linkowski), Wenerski, Ratkowski (82. Topór)- Ernest (74. Waszczuk).

Mecz w Świeciu. KS Brzoza gospodarzem.

Mecz świetnie ułożył się dla naszego zespołu. Już pierwsza groźna akcja zakończyła się faulem w polu karnym na Jakubie Ratkowskim i rzutem karnym dla Wdy. Jego pewnym egzekutorem okazał się Wojciech Ernest. Kolejne minuty to przewaga Wdy z niewykorzystanymi okazjami Ernesta, Czerwińskiego, Ratkowskiego. W 38. minucie dobrą akcję miejscowych na gola zamienił Ernest i było 2-0. Wda jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie. Świetnym dograniem z bocznego sektora popisał się Karol Maliszewski a w polu karnym niepilnowany Jakub Ratkowski pokonał golkipera rywali po raz trzeci. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. W 59. minucie drugiego swojego gola w meczu strzelił Ratkowski i Wda prowadziła 4-0. KS Brzoza szybko odpowiedziała trafieniem Oskara Ignatowskiego. Zespół z Brzozy w tym fragmencie gry zaczął grać trochę odważniej i w 81. minucie mógł zdobyć drugiego gola, ale Wdę uratował słupek. Miejscowi także tworzyli okazje strzeleckie ale żadnej nie wykorzystali i wynik nie uległ już zmianie. Wda wygrała na zakończenie rundy zasadniczej, którą zakończyła z dorobkiem 24 punktów.