Olimpia pokonana w Grudziądzu

Pierwszy zespół Wdy Świecie pokonał na wyjeździe rezerwy Olimpii Grudziądz 3:0. Po tym zwycięstwie podopieczni Dariusza Jackiewicza z dorobkiem 24 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli. Także 24 oczka na swoim koncie ma druga w tabeli Elana II Toruń i trzeci Start Pruszcz. Torunianie wciąż jednak mają zaległy mecz z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

Spotkanie w Grudziądzu od początku toczyło się pod dyktando Wdy. Przez pierwsze pół godziny gry gracze ze Świecia strzelili nawet dwie bramki, ale w obu przypadkach sędzia podnosił chorągiewkę dopatrując się pozycji spalonej. Olimpia groźną akcją odpowiedziała w 31 minucie, ale swój zespół od utraty gola uchronił Daniel Semrau.

W drugiej połowie gracze Wdy znów ruszyli do ataku. I tym razem skutecznie. Szybkie dwie bramki po zmianie stron praktycznie ustawiły przebieg meczu. Najpierw w 49 minucie po dośrodkowaniu Piątkowskiego bramkarza Olimpii na raty pokonał Bartosz Czerwiński, a dosłownie 120 sekund później po dośrodkowaniu Jakuba Ratkowskiego piłkę z pięciu metrów do bramki gospodarzy skierował Karol Maliszewski. Olimpia próbowała odpowiedzieć na te trafienia i nawet stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji. Ponadto na boisku pojawili się znani z pierwszoligowego składu Ricky van Haaren i Mohamed Medfai, ale na niewiele to się zdało. Wynik spotkania w 74 minucie ustalił Wojciech Ernest, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Jakuba Ratkowskiego.

Olimpia II Grudziądz – Wda Świecie 0:3 (0:0)

Bramki dla Wdy: Czerwiński (49), Maliszewski (51), Ernest (74).

Wda: Semrau – Gackowski, Słaby, Kocieniewski, Ratkowski, Piątkowski (75. Jarantowicz), Kozicki, Wenerski, Czerwiński (87. Kaczerowski), Maliszewski (83. Topór) – Ernest (87. Macura).