Nerwowa porażka z Legią

Wda Świecie – Legia Chełmża 1-2 (0-1).

Bramki: 0-1 Kocieniewski (29.), 1-1 Damian Wietrzykowski (46.), 1-2 Kocieniewski (84. – karny).

Żółte kartki: Słaby, Dawid Wietrzykowski (Wda) – Knaak, Oskar Etmański, Dormowicz, Widz, Rafał Etmański  (Legia).

Czerwona kartka: Dawid Wietrzykowski (Wda – za drugą żółtą – 92.).

Sędziował: Dariusz Orzechowski (Brodnica).

Widzów: 250.

Wda: Szabłowski – Słaby, Góra, Wietrzykowski Damian, Frankiewicz – Wójtowicz, Wietrzykowski Dawid, Maliszewski, Jarantowicz (75. Majka) , Czerwiński – Ernest.

Drugiej porażki w sezonie doznał nasz zespół w meczu 7. kolejki rozgrywek IV ligi. Legia od początku spotkania była zespołem aktywniejszym i już w 5. minucie mogła objąć prowadzenie. Gospodarzy od straty gola uratowała jednak poprzeczka. W odpowiedzi nad bramką przyjezdnych głową uderzył Ernest. W 28. minucie błąd przed własnym polem karnym popełnił Jarantowicz ale tę sytuację świetnie wybronił Szabłowski odbijając strzał rywala po za końcową linię boiska. Po rzucie rożnym w naszym polu karnym najsprytniej zachował się Kocieniewski i pokonał Szabłowskiego, który zdaniem sędziów złapał piłkę już za linią bramkową. Okazję do wyrównania tuż przed przerwą miał jeszcze Wójtowicz ale jego uderzenie pięknie obronił golkiper przyjezdnych. Co nie udało się w pierwszej połowie wpadło tuż po przerwie. Po rzucie rożnym bramkę strzałem z bliska zdobył Damian Wietrzykowski. Wda ruszyła do ataku i po chwili mogła prowadzić. Ernest jednak uderzył minimalnie niecelnie. W 52. minucie do bramki rywali trafił Czerwiński ale okazało się że był na spalonym. Goście zagrozili naszej bramce w 61. minucie ale przed stratą gola Świecian uratował Szabłowski. Pięć minut później ładnym strzałem popisał się Ernest ale tym razem piłka przeszła kilka centymetrów nad poprzeczką. Im bliżej końca meczu na boisku  było coraz bardziej nerwowo, mnożyły się faule, kartki, utarczki słowne. Te wojnę nerwów lepiej rozegrali goście z Chełmży, którzy na sześć minut przed końcem meczu wywalczyli rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Kocieniewski i zapewnił Legii komplet punktów.

Cała fotorelacja na naszym klubowym facebook’u. Zapraszamy na K.S Wda Świecie.