Nasi gracze na testach w Legii Warszawa i Rakowie Częstochowa!

Kolejni piłkarze Wdy mają szansę na grę w Ekstraklasie. Radosławem Tuleją bardzo poważnie interesuje się Legia Warszawa. Damian Wróblewski i Marek Piątkowski natomiast zebrali pozytywne opinie po testach w Rakowie Częstochowa.

 

Radosław Tuleja (urodzony w 2003 roku) to klasyczny środkowy pomocnik. – To bardzo pracowity chłopak. Po każdym treningu zostaje i trenuje dalej. Typowy lider. Silny, zadziorny. Doskonale wyszkolony technicznie z dobrze ułożoną lewą nogą – mówi Damian Ejankowski, koordynator sportowy Wdy Świecie. Radosław Tuleja dwukrotnie był już na testach przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Opinie zebrał dobre. – Czekam na telefon ze stolicy. W ciągu najbliższych kilku dni powinny się wyjaśnić jego losy – tłumaczy Damian Ejankowski. W razie ewentualnego niepowodzenia drzwi do szatni chętnie Radkowi otworzy Lechia Gdańsk. – Owszem. Zaproszenie na testy do Lechii jest jeszcze aktualne – potwierdza Damian Ejankowski. Radosław Tuleja w naszym klubie trenuje dwa lata. Wcześniej grał w Olimpii Grudziądz.

 

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Dwóch zawodników Wdy testuje też powracający po 21 latach do Ekstraklasy Raków Częstochowa. Swoje umiejętności pod Jasną Górą zaprezentowali już Damian Wróblewski (ur. W 2003 roku) oraz Marek Piątkowski (rocznik 2003). – Obaj zebrali dobre opinie. Dostali zaproszenie na sparing, po którym dowiemy się czegoś więcej o ich losie – zdradza Damian Ejankowski.

 

Damian Wróblewski we Wdzie trenuje od trzech lat. Wcześniej grał w Liderze Włocławek. – Gra na skrzydle. Jest bardzo szybki i świetnie operuje lewa nogą. Nie brakuje mu też waleczności – tłumaczy Damian Ejankowski. Marek Piątkowski natomiast do Wdy przyszedł rok temu z Włókniarza Toruń. – Marek to dobrze wyszkolony technicznie napastnik. Ma doskonale ułożoną zarówno lewą, jak i prawą nogę i świetnie odnajduje się w polu karnym – mówi Damian Ejankowski.

 Przypomnijmy, że nadal ważą się losy Mieszka Materny, który był na testach w Fortunie Dusseldorf, oraz Jagiellonii Białystok. Niebawem zapadną kluczowe decyzje. O przyszłości młodego zawodnika na pewno poinformujemy na naszej stronie internetowej.