Mieszko Materna na testach w Fortunie Düsseldorf!

Drzwi do wielkiej kariery otworzyły się przed Mieszkiem Materną, bramkarzem naszego zespołu. Pozyskaniem 16-latka, który trafił do Wdy w 2017 roku z Włókniarza Toruń poważnie zainteresowana jest Fortuna Dusseldorf. Wcześniej nasz zawodnik był na testach w Jagiellonii Białystok.

 

Uściślijmy, że Fortuna Dusseldorf gra obecnie w niemieckiej Bundeslidze. W styczniu na przenosiny do klubu z zachodniej części Niemiec zdecydował się Dawid Kownacki, grający obecnie w reprezentacji Polski. Gra tam też obrońca Marcin Kamiński. Nasz zawodnik może zatem zostać trzecim Polakiem w zespole z Dusseldorfu. – Mieszko to bardzo utalentowany bramkarz. Słynie z dobrej gry nogami. Ma też odpowiednią mentalność i jest bardzo pracowity. Niczego się też nie boi, bo już jako 15-latek trenował z pierwszym zespołem, który wówczas występował w trzeciej lidze. Niektórzy mogą uważać, że na bramkarza jest trochę za niski, ale nadrabia skocznością i sprytem. Najważniejsza jednak na tym etapie rozwoju jest determinacja i chęć do pracy, więc Jeśli będzie nadal sumiennie pracował, tak jak do tej pory, to może z niego być znakomity golkiper – tłumaczy Mateusz Rezmer, trener bramkarzy w naszym zespole.

 

Kamil Mankowski, członek zarządu Klubu Sportowego Wda Świecie podkreśla natomiast, że jeśli Fortuna, lub jakikolwiek inny klub będzie chciał pozyskać Mieszka Maternę, Wda nie będzie stawiać żadnych przeszkód przy realizacji transferu. – Właśnie o to nam chodzi, aby promować naszą młodzież i otwierać im drzwi do świata futbolu. Dodam tylko, że to właśnie klub zabiegał o to, aby Mieszko mógł pokazać swoje umiejętności w Dusseldorfie. Owszem, szkoda, że tak utalentowany zawodnik może opuścić Wdę, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że więcej taka szansa dla niego się może nie powtórzyć, więc absolutnie klub nie będzie stawiał przeszkód przy ewentualnych przenosinach – mówi Kamil Mankowski.

 

O ewentualnych postępach w realizacji transferu będziemy informować na bieżąco.