Mecz na szczycie dla Unii

Unia Solec Kujawski – Wda Świecie 3-2 (2-1).

 

Bramki: 0-1 Słaby (3), 1-1 Ciężkowski (8.), 2-1 Chołuj (34.) 3-1 Nowak (61.), 3-2 Maliszewski (83.).

 

Czerwona kartka: Kułakowski (44. – Wda, za faul).

 

Sędziował: Sławomir Wineicki (Zamość).

 

Wda: Szabłowski – Słaby, Widz, Kułakowski, Frankiewicz (65. Safian), Adamczyk, Maliszewski, Czerwiński (62. Lewandowski), Wenerski, Ratkowski (75. Rybacki), Falciano.

 

Miłe złego początki, tak można określić mecz naszej drużyny w Solcu Kujawskim. Rozpoczęło się świetnie bowiem już w 3. minucie dośrodkowanie Karola Maliszewskiego strzałem głową na bramkę zamienił Paweł Słaby. Gospodarze jednak już po chwili wyrównali. A do świeckiej bramki trafił Patryk Ciężkowski, który wykorzystał dobre podanie Oliwiera Moranowskiego. Miejscowi byli w pierwszej połowie groźniejsi co przełożyło się na drugą bramkę w 34.mincuie, której autorem był Hubert Chołuj. Na domiar złego tuż przed przerwą wychodzącego na czystą pozycję Sebastiana Packa faulem zatrzymał Jacek Kułakowski za co nasz zawodnik obejrzał czerwony kartonik. Po zmianie stron Unia podwyższyła prowadzenie za sprawą Łukasza Nowaka. Wda zdołała odpowiedzieć jeszcze kontaktowym golem Karola Maliszewskiego ale to było za mało, żeby wywalczyć chociaż remis. Oba zespoły miały jeszcze okazje do zdobycia kolejnych bramek ale ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Unii, która awansowała na fotel lidera rozgrywek.