Kilka słów od zwycięzcy plebiscytu.

 

Przeprowadziliśmy dla Państwa krótki wywiad z naszym zwycięzcą plebiscytu piłkarza dekady. Łukasz odpowiedział nam na kilka pytań związanych ze swoją karierą oraz wygląda Jego przygotowanie sportowe przy dzisiejszych ograniczeniach.

 

1. Na wstępie serdecznie gratulujemy zaszczytnego tytułu, czy spodziewałeś się zwycięstwa w tym prestiżowym plebiscycie?

– Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Samo znalezienie się wśród nominowanych było dla mnie sporym wyróżnieniem i nie spodziewałem się zwycięstwa.

 

2. W swojej karierze rozegrałeś bardzo dużo spotkań, które z nich zapadło Ci najbardziej w pamięci?

– Takich spotkań było wiele ale najbardziej utkwił mi w pamięci mecz z Sokołem Kleczew w 3 lidze, w którym przegraliśmy 4:5 pomimo tego, że do 63. minuty prowadziliśmy 4:1, straciliśmy wtedy 4 bramki w niecałe 15 minut.

 

3. Miałeś okazję także trenować pod okiem wielu wspaniałych szkoleniowców, z którym najlepiej Ci się układała współpraca?

– Od każdego z trenerów czegoś się nauczyłem i z każdym dobrze mi się współpracowało.

 

4. Oprócz występów w KS Wda, broniłeś także w swojej seniorskiej karierze barw Startu Warlubie oraz z sukcesami grałeś w kadrze wojewódzkiej w turniejach UEFA Regions Cup, jak wspominasz tamte występy?

– W Starcie byłem krótko bo tylko jeden sezon ale ten czas wspominam bardzo dobrze. Co do kadry to fajna przygoda która nadal trwa…

 

5. Jak Łukasz Wenerski w obecnym czasie radzi sobie z utrzymaniem dobrej kondycji i formy?

– Staram się chociaż 2-3 razy w tygodniu biegać a w wolnej chwili wykonywać trochę ćwiczeń funkcjonalnych w domu.

 

6. Czy mógłbyś udzielić nam swoich ,,złotych” rad jak dbać o kondycję oraz jak trenować przy dzisiejszych ograniczeniach?

– Starając się unikać skupisk ludzi, chodzić trenować najlepiej samemu i jeśli mamy takie możliwości to ćwiczyć z piłką w ogrodzie.

 

 

(PNA) (MPA)